Szanowni Państwo,
W imieniu Powiatu Krośnieńskiego – Lidera projektu zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach przyrodniczo-historycznych.
Zapraszamy osoby zainteresowane pozyskaniem lub poszerzeniem wiedzy w zakresie dziedzictwa, kultury i historii pogranicza polsko-słowackiego.
Zaproszenie skierowane jest mieszkańców, turystów i odwiedzających pogranicze polsko-słowackie.
W ramach realizacji mikroprojektu zaplanowane zostały warsztaty oraz lekcje muzealne przeprowadzone na terenie zabytkowego Parku na nowoutworzonej ścieżce edukacyjno-przyrodniczej oraz w zaadaptowanych salach w zabytkowym Pałacu Stawiarskich.
- najmłodszych zapraszamy na warsztaty/ lekcje muzealne: „Przygoda z przyrodą”, „Bliżej przyrody”. W ramach zajęć zapewniamy gry plenerowe, zabawy interaktywne. Będzie możliwość stworzenia własnego zielnika z roślin i liści nazbieranych na ścieżce przyrodniczej. Będą również zajęcia malarskie w terenie, aby uwiecznić oczami najmłodszych turystów piękno przyrody.
- Starszą grupę odwiedzających zapraszamy na warsztaty: „Wykorzystanie potencjału przyrodniczego obszaru pogranicza w ziołolecznictwie”, „Biologia i biotechnika medyczna oraz farmaceutyczna”, „Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich i roślinnych”, „Zielarstwo dawne i współczesne” . Na tych warsztatach zgłębicie wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, jak żywienie wpływa na ich zdrowie, czym jest ziołolecznictwo, jak przygotować własny ogródek ziół.
Terminy:
28.07.2021 r. – „Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich i roślinnych” I grupa
„Zielarstwo dawne i współczesne” I grupa
„Wykorzystanie potencjału przyrodniczego obszaru pogranicza
w ziołolecznictwie” I grupa, II grupa
30.07.2021 r.- „Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich i roślinnych” I grupa
„Zielarstwo dawne i współczesne” I grupa
„Biologia i biotechnika medyczna oraz farmaceutyczna” I grupa, II grupa
11.08.2021 r.- „Bliżej przyrody”- I grupa, II grupa
„Przygoda z przyrodą”- I grupa, II grupa
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć w Biurze Projektu w do dnia 27 lipca 2021 r. dla warsztatów odbywających się w dniach 28 i 30.07.2021 oraz do dnia 10.08.2021 dla zajęć odbywających się w dniu 11.08.2021 lub przesłać mailem na adres dyrektor@powiat.krosno.pl.
Cel mikroprojektu: Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i dostępności turystycznej pogranicza polsko–słowackiego w oparciu o posiadane zasoby dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego oraz jego promocja.
Kurs będzie obejmował zagadnienia teoretyczne jak również praktyczne.
Warsztaty realizowane będą w okresie lipiec-sierpień 2021r. Warsztaty odbędą się po stronie polskiej w Pałacu Stawiarskich w Jedliczu, ul. Dubisa 7, 38-460 Jedlicze .
Cele szczegółowe mikroprojektu to:
- Zwiększenie dostępności do informacji na temat dziedzictwa przyrodniczo-historycznego,
- Promowanie zdrowego stylu życia poprzez żywy kontakt z przyrodą
- Popularyzacja wiedzy przyrodniczej wśród odwiedzających i mieszkańców pogranicza polsko-słowackiego.
Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia uczestnictwa w mikroprojekcie pt. ,, Rozwój dziedzictwa przyrodniczego i historycznego na obszarze pogranicza polsko-słowackiego”, można uzyskać w Biurze Projektu ul. Bieszczadzka 1, 38-400 Krosno, Pani Monika Subik, tel. +48 13 4375720, e-mail: dyrektor@powiat.krosno.pl
Serdecznie zapraszamy,
Zespół Projektu