Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

IV Powiatowe obchody Dnia Papieskiego odbyły się w dniu 20 października 2013 r. w Kopytowej.
Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce, Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego oraz Zespół Szkół Publicznych w Kopytowej.

Dzień Papieski rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym, podczas której homilię wygłosił ks. dr Bronisław Wyczawski.

Po zakończonej eucharystii w ZSP im. bł. Jana Pawła II odbyła się część artystyczna, którą rozpoczęli uczniowie szkoły prezentując wzruszający montaż słowno – muzyczny. Następnie przed publicznością wystąpili najmłodsi artyści z Zespołu „Niespodzianka", działającego przy Forum Inicjatyw Społecznych w Zręcinie. Najpiękniejsze pieśni poświęcone pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II wykonał Zespół Śpiewaczy „Jutrzenka"z Kopytowej.

P1210310

W uroczystości wzięli udział księża koncelebrujący Mszę Świętą, parlamentarzyści: senator RP Alicja Zając, posłowie Piotr Babinetz i Bogdan Rzońca, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, wicestarosta Andrzej Guzik, urzędujący członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z wójtem Andrzejem Konieckim, radni powiatowi, gminni, dyrektorzy szkół, ośrodków kultury, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz młodzież.
Obchodom towarzyszyła wystawa, przygotowana przez ks. dr Bronisława Wyczawskiego, na której podziwiać można było szaty, fotel, zastawę, fotografie pochodzące z wizyty Ojca Świętego na ziemi krośnieńskiej w 1997 r. oraz rysunki dzieci z ZSP w Kopytowej przedstawiające naszego papieża.

P1210350

Prezentację multimedialną, przypinającą życiorys Jana Pawła II, zaprezentował ks. Andrzej Wójcik.

Uroczystość Dnia Papieskiego poprzedził konkurs literacki adresowany do młodzieży gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego. Tradycyjnie na spotkaniu nie mogło zabraknąć kremówek, którymi poczęstowano gości i uczestników imprezy. Na zakończenie spotkania głos zabrał wicestarosta Andrzej Guzik, który podziękował za udział i współorganizację uroczystości.

Uroczystość była okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom konkursu.

Laureaci konkursu literackiego

P1210272

kat. gimnazja:
I m. - Emilia Chmiel - Posada Górna,
II m. – Agata Trznadel – Korczyna,
III m. – Weronika Szałaj – Jasliska,
Wyróżnienia: Justyna Kozioł – Targowiska, Katarzyna Kołodziej i Kamil Zajdel – Miejsce Piastowe, Aleksandra Śliwka – Posada Górna.

P1210284

kat. szkoły ponadgimnazjalne:
I m. Klaudia Swatek – ZSGH Iwonicz – Zdrój,
II m. – Maria Machowska – ZS Iwonicz,
III m. – Mikołaj Kozioł – ZSGH Iwonicz – Zdrój.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018