Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Wspieramy

Kocham nie biję
 Telefon zaufania

W Zespole Szkół w Iwoniczu, 10 października, spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, samorządów gminnych, radni, członkowie Wojewódzkiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież na „Sportowym podsumowaniu roku szkolnego 2012/2013".
Kolejny rok, który należy uznać za udany dla sportu szkolnego. – Udało się zrealizować cały kalendarz zawodów sportowych, odnosząc wiele sukcesów na arenie województwa.

Było to możliwe dzięki zrozumieniu i wsparciu finansowemu władz powiatu – podkreślił Tomasz Staroń, wiceprzewodniczący PSZS.
Łącznie odbyło się 44 zawody, w których uczestniczyło około 2000 dzieci i młodzieży. Podsumowując wyniki sportowe powiat krośnieński uplasował się na czołowych miejscach w województwie. W Igrzyskach Młodzieży zajmując 5 miejsce, w Gimnazjadzie 3 i Licealiadzie 11 miejsce na 25 sklasyfikowanych powiatów.

- brązowy medal sztafety dziewcząt w biegu rozstawnym 4 x 100m
- IV miejsce Mirosława Pabisza w IBP (1500m)
- V miejsce w tenisie stołowym chłopców
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 427 pkt. dla szkoły, gminy i powiatu. Dało to 14 miejsce w województwie na 164 sklasyfikowanych szkół.

Miejsce II – MZSP Miejsce Piastowe

- indywidualnych biegach przełajowych
- lidze lekkoatletycznej
- unihokeju
- piłce ręcznej

Największe osiągnięcia tej szkoły to brązowy medal w unihokeju dziewcząt oraz V miejsce Konrada Dziedzica w IBP (bieg 1500m). Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 303 pkt. Dało to 27 miejsce w województwie na 164 sklasyfikowanych szkół.

Miejsce III – ZSGH Iwonicz Zdrój

Szkoła reprezentowała powiat w tenisie stołowym oraz w szachach drużynowych.

Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 70pkt. Dało to 89 miejsce w województwie na 164 sklasyfikowanych szkół.

grupa liceum

Gimnazjada:

gimnazjum wręczenie

Miejsce I – Gimnazjum Lubatowa
Szkoła również specjalizuje się w narciarstwie biegowym wynikiem czego były dwa srebrne medale zdobyte przez drużynę dziewcząt i chłopców.
Oprócz narciarstwa szkoła reprezentowała powiat :

- w gimnastyce chłopców
- w piłce ręcznej
- w łyżwiarstwie
- w IBP
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 346pkt. dla szkoły, gminy i powiatu. Dało to 16 miejsce w województwie na 450 sklasyfikowanych szkół.

Pozostałe medalowe osiągnięcia uczniów szkół gimnazjalnych powiatu krośnieńskiego, które miały duży wpływ na bardzo wysokie V miejsce naszego powiatu w klasyfikacji powiatów przedstawiają się następująco:
- złoty medal Marcina Kuligi ucznia G w Iwoniczu Zdroju w biegu na 300 m podczas IMSZS w LA
-złoty medal tego samego zawodnika w biegu na 1500m podczas IBP
-złoty medal tenisistów stołowych Gimnazjum w Dukli
-brązowy medal narciarzy biegowych z Klimkówki
-brązowy medal Marleny Zajdel uczennicy G. w Miejscu Piastowym
w biegu na 1000m. podczas IBP
-brązowy medal Marcina Penara ucznia G. w Klimkówce w narciarstwie biegowym.

Miejsce II – Gimnazjum Krościenko Wyżne

Szkoła reprezentowała powiat w unihokeju, badmintonie oraz tenisie stołowym. Właśnie w tej ostatniej dyscyplinie osiągnęła największe sukcesy.
Są to:
-srebrny medal w tenisie stołowym chłopców oraz IV miejsce w tenisie stołowym dziewcząt.

Miejsce II – Gimnazjum Jedlicze
Szkoła specjalizuje się w narciarstwie biegowym. Największe sukcesy związane są właśnie z tą dyscypliną: brązowy medal w narciarstwie biegowym dziewcząt oraz IV miejsce w narciarstwie biegowym chłopców.

grupa gimnazjum

Igrzyska Młodzieży:

sp wręczenie

Miejsce I – SP Posada Górna
- w badmintonie
- narciarstwie biegowym oraz konkursie ,,Baw się z nami"
Największe sukcesy tej szkoły to:
- srebrny medal w konkursie ,,Baw się z nami"
- IV miejsce w koszykówce dziewcząt
Pozostałe medalowe osiągnięcia uczniów szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego, które miały wpływ na bardzo wysokie II miejsce naszego powiatu w klasyfikacji powiatów przedstawiają się następująco:
- srebrny medal Izabeli Marcisz uczennicy SP Korczyna w narciarstwie biegowym
- srebrny medal Weroniki Kołek uczennicy SP Kopytowa w IBP (500m.)
- brązowy medal SP Klimkówka w narciarstwie biegowym chłopców.

Miejsce II – SP Jedlicze
-w trójboju lekkoatletycznym oraz narciarstwie biegowym.
Największe osiągnięcia tej szkoły przedstawiają się następująco:
- srebrny medal Kacpra Gęsiaka w IBP (bieg 1000m)
- brązowy medal Sary Płaziak w IBP (bieg 500m)
- brązowy medal w narciarstwie biegowym dziewcząt
- IV miejsce w narciarstwie biegowym chłopców
Łącznie uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu zdobyli 281pkt. dla szkoły, gminy i powiatu. Dało to 27 miejsce w województwie na 698 sklasyfikowanych szkół.

Miejsce III – SP Lubatowa
- w trójboju lekkoatletycznym
-w sztafetowych biegach przełajowych
- w czwórboju lekkoatletycznym oraz narciarstwie biegowym
Największym sukcesem tej szkoły było V miejsce w narciarstwie biegowym chłopców.
Łącznie uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubatowej zdobyli 215pkt. dla szkoły, gminy i powiatu. Dało to 34 miejsce w województwie na 698 sklasyfikowanych szkół.

sp grupa

Podczas uroczystego podsumowania wyróżniono najlepsze szkoły z terenu powiatu. Dzięki postawie uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje środowiska i zaangażowaniu nauczycieli, powiat zajął wysokie lokaty na szczeblu wojewódzkim.
Wpływ na taką pozycję miały również wyniki uzyskiwane przez uczniów innych szkół z terenu powiatu.

Spotkania z okazji Powiatowego Dnia Sportu stały się tradycją i na pewno będą kontynuowane. Jest to doskonała okazja by wyróżnić najlepsze szkoły, które propagują wśród młodzieży sportowy tryb życia.
Nagrody wraz z gratulacjami zwycięzcom wręczali, starosta krośnieński Jan Juszczak, członkowie Zarządu Powiatu: dyrektor Jan Pelczar i Stanisław Kenar.

judo

W części artystycznej wystąpili judocy z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym wraz z opiekunem Wojciechem Świstakiem oraz gimnazjalistki z Iwonicza.