Cannot find GALERIA/20130604 subfolder inside /pow_jm25/images/stories/GALERIA/GALERIA/20130604/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:IdeaWebServer/0.82 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:7.0.19
Po raz pierwszy Powiat Krośnieński przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Troska o Twoją Przyszłość” działającym w Potoku, zorganizował uroczystość z okazji jednego z najpiękniejszych dni w roku, Dnia Matki. To w tym dniu dziękujemy naszym mamom za najcenniejszy dar jakim nas obdarzyły – dar życia, za miłość, troskę i cierpliwość.
Na spotkanie, które odbyło się 25 maja 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu, przy wsparciu dyrektor szkoły Iwony Pytel, zaproszono  70 mam ze wszystkich gmin powiatu krośnieńskiego. Trud każdej matki zasługuje na szacunek i uznanie. Jest ogromny i niestety nie zawsze doceniany. Dlatego pomysłodawcom zorganizowania tego święta przyświecał cel, by wyróżnić w sposób symboliczny przedstawicielki matek z poszczególnych gmin.

Listy gratulacyjne z najlepszymi życzeniami oraz kwiaty przekazał Starosta Krośnieński Jan Juszczak

Listy gratulacyjne z najlepszymi życzeniami oraz kwiaty przekazali obecnym mamom: przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek,  wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek, starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Andrzej Guzik, dyrektor – etatowy członek Zarządu Jan Pelczar oraz radny powiatu Andrzej Dziugan.

Ten wyjątkowy dzień miał także specjalną oprawę artystyczną. Organizatorzy przygotowali dla zaproszonych gości uroczysty koncert, w którym wystąpili młodzi wykonawcy z terenu powiatu: Justyna Chudy, Gabriela Lipka, Aleksandra Lidwin, Michał Dziki, Justyna i Karolina Marosz oraz zespół „Stave”, który prowadzi Lidia Lipka, prezes Stowarzyszenia „Troska o Twoją Przyszłość”.

Wielu wzruszeń dostarczyli mali artyści ze Szkoły Podstawowej w Jaśliskach, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”, pod kierunkiem Magdaleny Zawady i Magdaleny Lorenc.

Koncert uświetnił swoim występem Zespół Śpiewaczy „Kamratki”, w którym śpiewają i występują artyści m.in. z Potoka.
Niespodzianką dla wszystkich był specjalnie przygotowany na tę okazję wiersz, który przedstawiła Maria Przybylska z gminy Rymanów, dedykując go wszystkim mamom, które są już nieobecne wśród nas.
O matczynej miłości, poświęceniu matki dla dziecka i szczególnej więzi łączącej każdego z matką, mówił starosta Jan Juszczak. Wszystkim Paniom podziękował za udział i miłą atmosferę. Zapewnił, że tak piękne święto na pewno będzie kontynuowane, bowiem warto podtrzymywać tradycje.

Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.
Imprezę prowadzili debiutujący w tej roli konferansjerzy z Potoka, Urszula Styś i Patryk Wieczorek.
Sponsorem przedsięwzięcia było PPH Kiełtyka – Piekarnia i Cukiernia w Łężanach.

(fot. W. Łoszkin)

• Nasz Powiat 4 2017 1