Cannot find GALERIA/20130507 subfolder inside /pow_jm25/images/stories/GALERIA/GALERIA/20130507/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:IdeaWebServer/0.82 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:7.0.19
W 2010 roku samorząd Powiatu Krośnieńskiego przyjął Patrona w osobie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara. W trzecią rocznicę tego wydarzenia, 5 maja 2013 r. w Sanktuarium Św. J.S. Pelczara w Korczynie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji całego powiatu krośnieńskiego, władz samorządowych i wszystkich zgromadzonych.

Ks. prałat Edward Sznaj, kustosz Sanktuarium na wstępie przypomniał, iż po raz kolejny spotykamy się w tej świątyni, aby dziękować za tego wyjątkowego Patrona, który towarzyszy nam w różnych momentach naszego życia.
Słowo Boże wygłosił archiprezbiter krośnieński, ks. dziekan Kazimierz Kaczor. Przypomniał osobę św. J.S. Pelczara, który swoim życiem był i jest wzorem do naśladowania. – Oprócz pobożności w Jego biografii wybija się jeszcze jeden wątek , patriotyczny. Był Kapłanem – Polakiem. Wielkim Patriotą i uczył tego patriotyzmu swoich rodaków – mówił w homilii ksiądz dziekan. – Dlatego musimy, tak jak Św. J.S. Pelczar wykorzystywać każdy dzień, każdą chwilę do walki ze słabościami. Uczciwie pracować dla ojczyzny i dążyć do świętości – apelował ks. K. Kaczor. Niech Patron Powiatu uprasza nam u Pana Boga siłę, moc i wytrwałość w dążeniu do lepszego jutra w czasach, w których przyszło nam żyć i pracować.
Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze, uświetnili ją swoimi występami laureaci III Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”. W koncercie młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni poświęcone Św. J.S. Pelczarowi i Bł. Janowi Pawłowi II.

Organizatorami konkursu byli Starostwo Powiatowe w Krośnie, Parafia i Zespół Szkół w Korczynie.
Nagrody wraz z gratulacjami zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk ks. prałata Edwarda Sznaja i wicestarosty Andrzeja Guzika, który podsumowując Dzień Patrona powiedział – Każdy człowiek potrzebuje w swoim życiu drogowskazu, potrzebuje katalogu wartości, zasad, którymi powinien się kierować. Nie inaczej jest ze wspólnotami, takimi jaką jest wspólnota Powiatu Krośnieńskiego. My również potrzebujemy wskazówek jak postępować, jak kierować sprawami publicznymi – przyznał. Ustanowienie Św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara Patronem stanowi fundament, na którym nasza społeczność buduje i chce budować przyszłość powiatu. Gdyż postrzegamy naszą rolę nie tylko w wymiarze materialnym, ale wiemy, że naszym posłannictwem jest wskazywać wszystkim, szczególnie młodym ludziom, co w życiu jest najważniejsze.
Wicestarosta złożył najserdeczniejsze podziękowania duchownym, współorganizatorom konkursu i  przede wszystkim  uczestnikom i  ich rodzicom, za podjęcie tematu, udział i wsparcie. Natomiast w Dniu Święta Powiatu wszystkim mieszkańcom przekazał życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i spotkania za rok.

Wyniki konkursu:

Szkoły Podstawowe

Laureaci konkursu "Śpiewajmy Świętym"

- I m-ce - Bartłomiej Piwowar – SP Krasna

- II m-ce - Karolina Kołacz - SP Kobylany