Sześć firm z Chorzowa. Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Krakowa jest zainteresowanych świadczeniem doradztwa prywatyzacyjnego dla Starosty Krośnieńskiego w procesie zbycia akcji PKS S.A. w Krośnie.
W dniu 3 kwietnia br. o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyło się otwarcie ofert na postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego dotyczącego świadczenia doradztwa prywatyzacyjnego w procesie zbycia akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Krośnie.
Warunkiem przystąpienia do przetargu było między innymi: posiadanie w firmie co najmniej jednej osoby legitymującej się wykształceniem prawniczym, posiadającej uprawnienia radcy prawnego lub adwokata; co najmniej jednej osoby z uprawnieniami biegłego rewidenta oraz z uprawnieniami do sporządzania operatów szacunkowych; 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie co najmniej dwóch oszacowań wartości przedsiębiorstw, które firma dokonała sama lub jako współautor bądź współwykonawca.
Obecnie trwają prace Komisji Przetargowej polegające na sprawdzeniu czy firmy spełniają warunki udziału w postępowaniu. Po weryfikacji ofert zgłoszonych przez firmy, wybrana zostanie najkorzystniejsza i z tym wykonawcą zostanie zawarta umowa.
Jedynym kryterium wyboru na tym etapie jest cena.
Do obowiązków firmy, która zostanie wyłoniona należeć będzie:
•    wykonanie oszacowania wartości spółki,
•    ocena realizacji obowiązków wynikających z wymogów ochrony środowiska,
•    sporządzenie memorandum informacyjnego spółki, zawierającego dane o sytuacji prawnej i ekonomiczno – finansowej spółki,
•    przygotowanie i obsługa procesu zbywania osobom trzecim akcji spółki, w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia, w terminie określonym w zaproponowanym przez wykonawcę harmonogramie.

• Nasz Powiat III IV 2017