Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaNa zaproszenie burmistrza XVII dzielnicy Budapesztu, w stolicy Węgier gościła delegacja Powiatu Krośnieńskiego w składzie: wicestarosta Andrzej Guzik, dyrektor – etatowy członek Zarządu Jan Pelczar i dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Zbigniew Noga – Krzyżanowski.
Celem wizyty był udział w uroczystościach patriotycznych z okazji 165. rocznicy Wiosny Ludów.

Obchody Święta Narodowego w XVII dzielnicy rozpoczęły się złożeniem kwiatów i oddaniem hołdu przy mogiłach powstańców

Obchody Święta Narodowego w XVII dzielnicy rozpoczęły się złożeniem kwiatów i oddaniem hołdu przy mogiłach powstańców, w miejscu symbolicznym, upamiętniającym poległych w walce o wolność i niezależność Węgier. Dalszy ciąg uroczystości odbył się w Domu Kultury z udziałem władz XVII dzielnicy Budapesztu, radnych, przedstawicieli Samorządu Mniejszości Polskiej na Węgrzech oraz delegacji Powiatu Krośnieńskiego.
Rocznicowe obchody to doskonała okazja, aby przekazać Węgrom, a w szczególności mieszkańcom zaprzyjaźnionej z powiatem krośnieńskim XVII dzielnicy Budapesztu, najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia.

Wyrazem solidarności z narodem węgierskim było przemówienie wicestarosty Andrzeja Guzika

Wyrazem solidarności z narodem węgierskim było przemówienie wicestarosty Andrzeja Guzika, w którym przypomniał wydarzenia z historii wzajemnych kontaktów i odniósł się do teraźniejszości w kontekście wyzwań jakie stoją przed dwoma bliskimi sobie narodami. – Bohaterstwo powstańców z lat 1848 – 1849, jak i całe dziedzictwo tysiącletniej przyjaźni polsko – węgierskiej pozwala mieć nadzieję, że razem potrafimy sprostać wyzwaniom współczesnego świata – mówił wicestarosta. Głęboko wierzymy, że przykład bohaterstwa generałów Józefa Bema, Henryka Dembińskiego czy Józefa Wysockiego będzie dla nas wszystkich źródłem niesłabnącej inspiracji także teraz, kiedy bliskie nam Węgry poddawane są presji ze strony organizacji międzynarodowych. W tych trudnych chwilach chcemy, abyście wiedzieli, że nie jesteście sami. Nie zapomnieliśmy o tym, co nas łączy i pragniemy dawać temu wyraz – podkreślił.
Wystąpienie wywarło duże wrażenie na uczestnikach uroczystości, wywołując wzruszenie i emocje.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele samorządu powiatu krośnieńskiego przekazali na ręce burmistrza XVII dzielnicy Budapesztu Levente Riza i wiceprzewodniczącego Samorządu Mniejszości Polskiej na Węgrzech Andrasa Busko, pamiątkowe godło naszego kraju.

od lewej Marek Olejnik z samorządu polskiego XVII dz Budapesztu, Maria Busko, Andrzej Guzik, Jan Pelczar, Andras Busko - wiceprzewodniczący samorządu polskiego na Węgrzech
od lewej: Marek Olejnik z samorządu polskiego XVII dz Budapesztu, Maria Busko, Andrzej Guzik, Jan Pelczar, Andras Busko - wiceprzewodniczący samorządu polskiego na Węgrzech

Uroczystości towarzyszyła wystawa obrazów Victora Madarasza, mistrza monumentalnego malarstwa historycznego i jednocześnie uczestnika rewolucji 1848 roku.
patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner