II Powiatowe obchody Dnia Papieskiego odbyły się w dniu 16 października 2011r. w Zręcinie.
Organizatorami tej uroczystości było Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce oraz Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zręcinie, której przewodniczył ksiądz prałat Jerzy Moskal w asyście księdza proboszcza Parafii Zręcin dr Wacława Sochy  i księdza proboszcza parafii Szczepańcowa Mariana Ruszały.
Po zakończonej Mszy Św. w sali Domu Ludowego w Zręcinie odbyła się część artystyczna.

Gości zebranych na uroczystości powitał Bogusław Pacek - dyrektor GOK w Chorkówce. Zaprezentowały się dzieci z zespołu ,,Niespodzianka’’ działającego pod patronatem FIS w Zręcinie. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać pieśni poświęconych pamięci Ojca Św. Jana Pawła II w wykonaniu zespołów śpiewaczych: ,,Jutrzenka’’ z Kopytowej, ,,Seniorzy’’ ze Świerzowej Polskiej ,,Chorkowianie” z Chorkówki i ,,Nadzieja” ze Zręcina.

W uroczystości wzięli udział: księża koncelebrujący Mszę Św., Andrzej Guzik – wicestarosta krośnieński,  Władysław Turek – radny woj. Podkarpackiego, Sławomir Stefański – wójt gminy Wojaszówka, radni powiatu: Teresa Sirko, Grażyna Skolarczyk, Kazimierz Gładysz, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z Wójtem Andrzejem Konieckim, radni Gminy Chorkówka na czele z przewodniczącym Sebastianem Rogala. Grażyna Ostrowska oraz Bogusław Pacek odczytali zebranym wybrane fragmenty kazań Błogosławionego Jana Pawła II. Tradycyjnie na spotkaniu nie zabrakło kremówek, którymi poczęstowano gości i uczestników imprezy.

Na zakończenie wszyscy zebrani na sali wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń Bł. Jana Pawła II pt. ,,Barka’’. Podczas trwania imprezy wręczone zostały nagrody laureatom konkursu literackiego o Bł. Janie Pawle II. Nagrody autorom najlepszych prac wręczali wicestarosta Andrzej Guzik, wójt gminy Andrzej Koniecki i Zofia Widziszewska przewodnicząca FIS.
Laureaci konkursu:

Giimnazja

I m. Zuzanna Śliwka (Posada Górna), II m. Anna Godek (Przybówka), III m. Paulina Krupa (Posada Górna); wyróżnienia Nasim Łuczaj (Przybówka), Anna Żychowska (Targowiska), Aleksandra Janas (Iwla)
Szkoły ponadgimnazjalne

I m. Iwona Majer (ZS w Iwoniczu), II m. Paulina Żywiec (ZS w Iwoniczu), III m. Adrianna Matyniak (LO Rymanów), wyróżnienie Zuzanna Wilk (ZS w Iwoniczu).
Poniżej publikujemy nagrodzone prace.
Zuzanna Śliwka „Jeżeli tam będziesz, nie będziesz tam nigdy sama, ja tam zawsze będę.”
Anna Godek „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro…”
Paulina Krupa - Modlitwa do Jana Pawła II
Iwona Majer "A Cergowa patrzy i myśli, co się tu dzieje" ...
Paulina Żywiec Wspomnienia „wiatru dającego ludziom ziarno” o Janie Pawle II