Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Powiat krośnieński wyremontował kolejną drogę powiatową z Programu Usuwania Klęsk Żywiołowych, tym razem w miejscowości Zawadka Rymanowska.
Zniszczona droga w wyniku intensywnych opadów deszczu w roku 2010 wymagała pilnego remontu.

Jest to ważny odcinek drogi zarówno dla mieszkańców Zawadki Rymanowskiej jak i Nadleśnictwa.
Oficjalny odbiór odbył się 24 września br. w obecności dyrektora Aleksandra Mercika _ Członka Zarządu Powiatu, sołtysa Zawadki Rymanowskiej Bogdana Płóciennika, radnych Powiatowych Zenona Fedaka i Stanisława Józefczyka, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Dukli Piotra Świdra i Janiny Cypary. Wykonawcę robót reprezentowali - Bartosz Zdzieba – wiceprezes oraz Ryszard Fic – kierownik budowy.
Jak podkreślił dyrektor A. Mercik -  to kolejne zadanie drogowe w rekordowej pod względem inwestycyjnym kadencji Rady Powiatu i kolejne na dukielszczyźnie.
To na terenie tej właśnie Gminy powstało najwięcej – bo prawie 20 km nowych nawierzchni dróg, jak i nakłady finansowe są najwyższe - przekraczają 16,5 mln. złotych.
Wspomniał również, że jeszcze w tym roku zostanie przebudowany odcinek drogi Równe- Kopalnia co jeszcze znacznie zwiększy zarówno długość wyremontowanych dróg jak i wielkość środków finansowych.
Słowa podziękowania skierował na ręce Wojewody Podkarpackiego i pracowników Wydziału Środowiska Urzędu Wojewódzkiego za wszelkie wsparcie udzielane samorządom.
Podziękował Burmistrzowi i Radzie Miejskiej w Dukli za wsparcie inwestycji w kwocie 50 tys. złotych oraz wykonawcy za terminową realizację zadania życząc realizacji kolejnych inwestycji.
Wartość zadania wyniosła 476 844 złote przy dofinansowaniu z budżetu państwa w kwocie 381 475 złotych.

Galeria zawiera 9 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• Nasz powiat VII VIII 2018