Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W powiecie krośnieńskim wyremontowano kolejne dwie drogi. 23 sierpnia oficjalnie odebrano inwestycję w ciągu drogi powiatowej Korczyna – Kombornia – Jabłonica Polska. W ramach zadania w Korczynie została wykonana nowa nawierzchnia z mieszanek mineralno – bitumicznych na odcinku 85 mb. Koszt inwestycji wyniósł 63 285 zł.
Z kolei na drodze Krosno – Rogi – Iwonicz w miejscowości Głowienka przebudowano 350 m odcinek.  O remont drogi, w imieniu mieszkańców, zabiegała radna powiatu, jednocześnie sołtys Głowienki Teresa Sirko. Stanowi ona łącznik z miastem Krosnem oraz połączenie z drogą krajową nr 19.
Zakres prac obejmował m.in. regulację studzienek kanalizacji deszczowej, uzupełnienie poboczy i wykonanie nowej nawierzchni. Wartość zadania to ponad 144 tys. zł.  Środki na przebudowę dróg pochodziły w całości z budżetu powiatu. Wykonawcą prac był Rejon Budowy dróg i Mostów w Krośnie.

Galeria zawiera 10 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018