Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Na terenach zielonych przy ul. Zdrojowej w Rymanowie-Zdroju, 17 czerwca odbył się VII Piknik Rodzinny organizowany przez Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne ,,Stomil” Sp. z o.o. oraz GOK w Rymanowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Krośnieński Jan Juszczak i Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec. W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad stu partnerów i sponsorów.

Celem formuły wydarzenia była integracja lokalnej społeczności. Niedzielnie popołudnie upłynęło pod znakiem wielokierunkowej edukacji z wykorzystaniem różnych form zabawowych.
- Niezwykle bogaty program, siedem paneli tematycznych (prozdrowotny, sportowy, bezpieczeństwa, integracyjny, artystyczny, ekologiczny i zabawowy) oraz liczne konkursy  z nagrodami  to wynik nie tylko naszej pracy, lecz również to efekt doskonałej współpracy z partnerami  i sponsorami.  Z całego serca dziękuję im za hojność, ogromną pomoc i okazane zaufanie. Dzięki ich zaangażowaniu z powodzeniem zorganizowaliśmy kolejną edycję Pikniku, przy tym rozwinęliśmy jego formułę, czyniąc ją ciekawszą i bardziej urozmaiconą – informuje Agnieszka Fornal-Urban, Prezes PST ”Stomil” Sp. z o. o.
Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta paraolimpijczyka Andrzeja Szczęsnego, twarzy panelu integracyjnego skierowanego do osób z niepełnosprawnością, Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę uwzględniająca potrzeby tej grupy.
Po raz pierwszy uczestnicy Pikniku mieli okazję zmierzenia się z medalistami mistrzostw świata i Europy juniorów podczas symultany szachowej.
Tegoroczna edycja Pikniku przypadła na czas inauguracji mistrzostw świata w piłce nożnej, dlatego szczególny akcent został położony na aktywność fizyczną. Stąd też obecność Akademii Piłkarskiej Beniaminek - jednego z najlepszych ośrodków zajmujących się szkoleniem młodych adeptów tej dyscypliny.  Wspomniany panel uświetniły  pokazy MMA grupy z Krosna, prowadzonej przez trenera Adama Tomasika oraz liczne konkursy sprawnościowe.
Podczas pikniku odbył się pokaz akrobacji na drążku pionowym ,,Pola Dance”, koncert muzyki peruwiańskiej, prezentacja balonu Cellfast Baloon Team, ponadto występy solistów oraz zespołów instrumentalno-wokalnych oraz grupy tanecznej ,,Mała Gracja” z Krosna, aktualnego Mistrza Polski Formacji Tanecznych PTT w kat. do lat 12.
Prezentacja sprzętu gaśniczego i pokaz ratownictwa wysokościowego w wykonaniu strażaków z Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Krośnie, pokaz sprzętu policyjnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, a także symulator dachowania należący do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie to jedne z głównych elementów panelu bezpieczeństwa.
Całości dopełniły przejażdżki kolejką turystyczną, kule wodne, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i przejażdżki kucykiem. Zwieńczeniem wieczoru koncert zespołu ,,Kapitał”.

Galeria zawiera 12 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018