Po raz osiemnasty Towarzystwo Sportowe Pro – Familia było organizatorem Międzynarodowego Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym - Pro- Familia – Cup 2018, który odbył się 10.06.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym we Frysztaku.
Tegoroczny Turniej potwierdził ogromną popularność zawodów rodzinnych, a przyjazd zawodników z ośmiu województw Polski południowo- wschodniej świadczy o dużej popularności i zainteresowaniu tenisem stołowym nie tylko na Podkarpaciu ale w całej Polsce.

Nie zawiodły rodziny z Ukrainy i Słowacji którzy od pierwszego turnieju uczestniczą w naszych zawodach.
W turnieju wystąpiło 38 rodzin- 76 zawodników z 36 miejscowości z Podkarpacia.
Uczestnikami były także rodziny z dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łącznie gościliśmy 28 rodzin – 56 zawodników.
Nagrodę specjalną od sponsora turnieju Nowy Styl Group dla najmłodszego uczestnika otrzymał Maksymilian Duch z Będzina który liczył sobie 4.5 roku.
Najstarszym uczestnikiem był Jan Sojcak z Kamienicy/ Słowacja – 68 lat.
Zawody zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
Cztery najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach ( 20 rodzin ) otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego – okładziny i deski tenisowe, grawerowane ręcznie puchary szklane, dyplomy.
Fundatorami nagród głównych były samorządy powiatowe: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Urzędy Gmin – Frysztak, Jasło, Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka.
SPONSOR Tytularny: Fundacja Studencka,Młodzi – Młodym.
SPONSORZY GŁÓWNI: ORLEN Południe S.A.PGNiG SANOK, ZPRE - Jedlicze, RBDiM - Krosno, Inwentech Group, Sklepy Zielony Koszyk.
Pozostali sponsorzy, patronaci i przyjacieleTurnieju: LGD STRZYŻÓW, EBA Krosno, PRiD Krosno, Invest Profil Bajdy, Luks Granit - Ustrobna, Krosoft Krosno, Max Stone Bratkówka,Nowy Styl Group, Połoniny Iwoniczanka, Delikatesy Centrum – Frysztak, Uzdrowisko Rymanów S.A. Firma Budowlana Drogoń Frysztak, Delikatesy Groszek - Bratkówka, Piekarnia Żaneta - Krasowscy Bajdy, AGET BHP Krosno, SPORT4U – Frysztak, Duet – Ustrobna, Oberża Krosno, Ekomax – Wolica, Huty Szkła w Jaśle,

Najlepsze rodziny w poszczególnych kategoriach:

Kategoria rodzic + dziecko do 11 lat 2007 i młodsi:
1. Wojtaszczyk Tomasz + Wojciech- Zawiercie
2. Kufel Dominik + Karol - Żywiec
3. Flaumenhoft Jacek + Szymon – Jarosław - Kos Paweł + Kamil – Grębów/ małopolska

Kategoria rodzic+ dziecko 12-13 lat : 2006-2005
1. Sawczak Miłosz + Miłosz - Dukla
2. Czekanski Jerzy + Paweł - Haczów
3. Stala Krzysztof + Sylwia - Tarnobrzeg - Tomsia Sławomir + Dawid – Olkusz

Kategoria rodzic+ dziecko 14-15 lat : 2004- 2003
1. Sporek Mariusz + Szymon - Dukla
2. Chmielowski Zbigniew + Jakub - Krościenko
3. Gapik Witold + Paulina – Łobodzice/ Bełchatów- Gajewski Adam + Natalia – Żywiec

Kategoria rodzic + dziecko 16-17 lat : 2002- 2001
1. Błocho Zdzisław + Przemysław - Radogoszcz
2. Klocek Krzysztof + Michał - Łętownia
3. Szymański Wojciech + Paweł- Sędziszów Małopolski –Dereń Grzegorz + Urszula Przysietnica

Kategoria rodzic+ dziecko powyżej 18 lat – 2000 i starsi
1. Janika Tomasz + Angelika - Kraków
2. Tomoń Piotr + Grzegorz – Krościenko Wyżne
3. Wojdyła Tadeusz + Damian – Brzostek - Stapór Dawid + Artur – Sandomierz

Kategoria VIP – sponsorzy, przedstawiciele władz samorządowych
1. Sojcak Jan – Kamienica / Słowacja
2. Dudek Adam - Biecz
3. Dudas Ondrej – Svidnik/Słowacja
Wszyscy przedmówcy – posłowie, władze samorządowe podziękowali organizatorowi prezesowi Jerzemu Kalecie za tak wspaniały turniej i życzyli dalszej wytrwałości w kontynuacji w podobnych imprez.

Galeria zawiera 5 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018