W dniu 14.06.2018 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się „Szkolny Dzień Profilaktyki” pod patronatem i dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Krośnie.
Cała społeczność szkolna uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez wykwalifikowanego psychoterapeutę Sławomira Zuzaka, dotyczących zagrożeń cywilizacyjnych młodzieży we współczesnym świecie i profilaktyki zachowań ryzykownych.

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu podczas prelekcji prowadzonej przez psychoterapeutę.

Najwięcej uwagi poświęcono tematyce zagrożeń w sieci, narkomanii, alkoholizmu, ryzykownych zachowań seksualnych i wielu innych uzależnień.
Jesteśmy przekonani, że zdobyta przez młodzież w trakcie spotkań wiedza przełoży się na większą świadomość i odpowiedzialność w dokonywaniu przez nią wyborów i ustrzeże przed przykrymi konsekwencjami zachowań ryzykownych. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe z życzeniami zdrowych i bezpiecznych wakacji.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018