Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W dniu 21 maja br. przedstawiciele Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, radni powiatu, burmistrz gminy Dukla, sołtys Zawadki Rymanowskiej oraz przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Krośnie i Nadleśnictwa Dukla spotkali się na nowo wybudowanym moście w Zawadce Rymanowskiej.
Piękna pogoda sprzyjała wizytacji oddanego do użytkowania obiektu mostowego, położonego na rzece Jasiołce w ciągu drogi powiatowej nr 1998R Trzciana – Zawadka Rymanowska.

Budowa nowego mostu, który powstał obok starego po którym nie ma już śladu, podyktowana była bardzo złym stanem technicznym wysłużonego obiektu. Oprócz mieszkańców i turystów odwiedzających te malownicze tereny, korzystały z niego Lasy Państwowe do wywozu drewna.
Powiat Krośnieński przygotowania do budowy tego obiektu rozpoczął w 2016 roku od opracowania dokumentacji technicznej i uzyskania stosownych pozwoleń, które wymagały wielu uzgodnień podyktowanych objęciem tego terenu Programem Natura 2000.
W roku 2017 inwestycja została dofinansowana z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości 2 086 300 zł. W kosztach inwestycji partycypowali także partnerzy: Nadleśnictwo Dukla przekazując 300 tys. zł oraz gmina Dukla 150 tys. zł.
Nowy most należy do jednych z największych obiektów mostowych położonych na terenie powiatu krośnieńskiego: długość obiektu to 60,72 m, szerokość użytkowa 8,25 m, nośność klasa B 40 ton.
Jest to największa i najkosztowniejsza inwestycja mostowa samorządu zrealizowana w obecnej kadencji. Wykonawcą prac była firma Remost z Dębicy.

Galeria zawiera 5 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• Nasz powiat VII VIII 2018