Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

13.04.2018 odbył się w LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Oddział w Krośnie, Starosta Powiatu Krośnieńskiego oraz Liceum.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i dziełu Prymasa Polski Stefana kardynała Wyszyńskiego, którego Św. Jan Paweł II określił słowami:„Taki człowiek zdarza się raz na tysiąc lat”.
Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach. Etap powiatowy poprzedziły testy przeprowadzone w szkołach i zwycięzcy tych zmagań zostali zakwalifikowani do dalszej rywalizacji. Do Jedlicza przyjechali najlepsi.
W trakcie etapu powiatowego konkursu uczniowie pisemnie odpowiadali na 28 pytań.
Zwycięzcy zaimponowali jury swoją ogromną wiedzą.
Miejsce I – Natalia Stanek - Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie;
Miejsce II – Julia Wietecha - Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Jedliczu;
Miejsce III – Beata Miś - Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza Zdroju;
Wyróżnienia:
Jakub Lidwin - Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu;
Katarzyna Różowicz - Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza Zdroju;
Jakub Krówka - Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Jedliczu;
Patrycja Twaróg - Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza Zdroju
Wszyscy laureaci wraz z gratulacjami otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostę Krośnieńskiego - Jana Juszczaka, oraz Przewodniczącego Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – Oddział w Krośnie i jednocześnie przewodniczącego jury konkursu – Krzysztofa Sterkowca.
Po teście wszyscy oglądnęli wystawę oraz film przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy„Jako w niebie, taki i w Komańczy”. Ten fabularyzowany dokument w reżyserii Macieja Wójcika na podstawie scenariusza Marcina Ziobro zrealizowany przez Bogdana Miszczaka, właściciela Telewizji Obiektyw z Krosna wywarł duże wrażenie na widzach.

Galeria zawiera 8 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• Nasz powiat VII VIII 2018