Starostwo Powiatowe w Krośnie przeprowadziło pokaz udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach dla mieszkańców Świerzowej Polskiej.
Akcja prowadzona była w ramach przyjętego do realizacji przez Zarząd Powiatu Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim.

Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców powiatu oraz promocja zdrowia.
Tematyka spotkania obejmowała zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach u dzieci i dorosłych, które szczegółowo omówili i zaprezentowali Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego i Magdalena Panek, ratownik MSW, studentka pierwszego roku pielęgniarstwa.
Ideą udzielenia pierwszej pomocy jest natychmiastowe działanie, dlatego tak ważna jest znajomość podstawowych zasad i umiejętności radzenia sobie będąc świadkiem wypadku jak np. utrata przytomności, złamania kończyn, oparzenia czy zachłyśnięcia. Zainteresowanie tematem było duże. Dzięki pokazowi każdy z uczestników mógł dodatkowo pogłębić swoje umiejętności w praktyce z użyciem fantoma pod nadzorem szkoleniowców, aby zdobyte informacje wykorzystać w życiu.

Galeria zawiera 11 zdjęć, które ilustrują pokaz udzielania pierwszej pomocy.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01