Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaStarosta Krośnieński Jan Juszczak powołał nowego komendanta Społecznej Straży Rybackiej, którym został Dawid Dąbrowski.
Wręczenie aktu powołania odbyło się na sesji Rady Powiatu w dniu 16 lutego br. w obecności radnych i zaproszonych gości.

 

Po prawej stoi Jan Juszczak, odczytuje do mikrofonu akt powołania dla nowego komendanta Społecznej Straży Rybackiej Dawida Dąbrowskiego


Rada Powiatu Krośnieńskiego 19 kwietnia 2000 r. podejmując uchwałę zdecydowała o tym, aby w naszym powiecie funkcjonowała Społeczna Straż Rybacka. Nie jest to zapis obligatoryjny dla każdego samorządu szczebla powiatowego. Jak podkreślił starosta - Samorząd Powiatu Krośnieńskiego zdecydował się, aby taką Straż utworzyć i powołać, ponieważ na naszym terenie mamy kilka ważnych wód, np. zbiornik w Sieniawie, a zadania które są przypisane dla SSR zmierzają do tego, aby chronić szeroko rozumianą faunę, florę i wody. Regulamin, który jest elementem związanym z tą uchwałą stanowi, że na czele Społecznej Straży Rybackiej stoi komendant, którego powołuje i odwołuje, bez określenia czasowego, decyzją swoją Starosta. Wręczając akt powołania wraz z odznaką strażnika Straży Rybackiej starosta podkreślił, że pozostaje w nadziei, że to co zostało wstępnie nakreślone zostanie rozwinięte dla dobra przede wszystkim naszej przyrody. Życzył zapału, stanowczości i wsparcia.
Komendant Dawid Dąbrowski w swoim wystąpieniu powiedział – Przez ostatnie dwa lata bacznie obserwowałem wędkarzy i otaczające ich środowisko. Dostrzegłem wiele aspektów, które wymagają poprawy i podjęcia określonych działań przeciwko łamaniu przepisów i zwalczaniu negatywnych postaw. Nowy komendant chce zwrócić uwagę na kłusowników i problem zaśmiecania rzek i zbiorników. Dostrzega konieczność edukacji poprzez organizowanie prelekcji mających na celu podnoszenie świadomości uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej. Widzi także konieczność współpracy z Policją, Strażą Miejską oraz Państwową Strażą Rybacką.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner