Młode osoby, które piszą wiersze i chciałyby zaprezentować wybrany tekst szerszej publiczności zapraszamy do udziału w V Krośnieńskim Turnieju Jednego Wiersza. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kl. VII szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie 1 wiersza własnego autorstwa, nigdzie dotąd niepublikowanego, ani nienagradzanego w innych konkursach, w formie wydruku komputerowego w 3 egzemplarzach, podpisanego imieniem i nazwiskiem autora. Utwór należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41) do 27 lutego 2018 r. z dopiskiem „Turniej Jednego Wiersza”. Jury spośród nadesłanych wierszy wybierze ok. 15 utworów w każdej grupie wiekowej. Warunkiem udziału wiersza w Turnieju jest jego odczytanie przez autora lub osobę przez niego upoważnioną, podczas imprezy finałowej, która odbędzie się 21 marca 2018 r. w Światowym Dniu Poezji o godz. 10:00 w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41). Regulamin konkursu i karta uczestnictwa znajdują się na stronie www.kbp.krosno.pl/Aktualności.
Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie przy wsparciu finansowym Miasta Krosna.

Monika Machowicz

• Nasz Powiat 02 2018