Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaOd 18 lat Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z gminą Jedlicze i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Moje Boże Narodzenie”.
Konkurs, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez Powiatu Krośnieńskiego, cieszy się powodzeniem o czym świadczy duża ilość prac nadsyłanych każdego roku.

Celem konkursu oprócz kultywowania tradycji bożonarodzeniowej jest pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie talentów.
Jury w składzie: Zofia Kędzierska – przewodnicząca, Grażyna Ostrowska, Jolanta Przybyła, Zygmunt Jerzyk obejrzała i dokonała oceny 165 nadesłanych prac. Jak podkreśliła przewodnicząca – wybór był trudny, bowiem wszystkie prace były na wysokim i wyrównanym poziomie, emanowały naturalnością, a to nie zawsze się zdarza.
Uroczysty finał odbył się 8 stycznia, tradycyjnie w GOK w Jedliczu w obecności laureatów konkursu, nauczycieli i opiekunów oraz przedstawicieli organizatora: wicestarosty Adolfa Kasprzyka, burmistrz gminy Jolanty Urbanik, radnego powiatu Piotra Waśko, dyrektorów szkół i placówek kulturalnych.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podsumowując zmagania konkursowe wicestarosta Adolf Kasprzyk przypomniał, że Powiat Krośnieński już od wielu lat organizuje cykl imprez okolicznościowych z okazji świat Bożego Narodzenia. – Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego z nas. Wykorzystujemy ten okres, aby poznać talenty wokalne, plastyczne, aktorskie i konstruktorskie dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Bardzo dziękuję nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy, wysiłku, motywacji, aby przygotować uczniów do konkursu, rodzicom za wsparcie, ale najbardziej Wam drodzy uczestnicy. Myślę, że zaowocuje to w przyszłości i zapewne o niejednym z Was jeszcze usłyszymy. Słowa podziękowania przekazał również dla Pani burmistrz i dyrektora GOK w Jedliczu za współpracę, otwartość i pomoc w organizacji imprezy.
W części artystycznej nawiązującej do atmosfery świąt i tematu konkursu wystąpił zespół - Szkółka Wokalna działająca przy GOK w Jedliczu, którą prowadzi Jan Radoń.

Wyniki konkursu:
Kl. I – III
I m. – Karina Drozd (Lubatówka)
II m. – Aleksandra Kielar (Lubatówka)
III m. – Julia Węgrzyn (Lubatówka)
Wyróżnienia: Adam Żywicki (Piotrkówka), Tomasz Zima (Lubatówka), Sara Rygiel (Iwonicz-Zdrój), Szymon Woźniak (Piotrkówka), Oliwia Starowiejska (Iwonicz-Zdrój), Blanka Krzysztyniak (Posada Górna).
Kl. IV-VI
I m. – Armin Kozak (Bóbrka)
II m. – Wojciech Liwosz (Chorkówka)
III m. – Emilia Machura (Chorkówka)
Wyróżnienia: Nikola Guzik (Zręcin), Kamil Skalski (Chorkówka), Oliwia Kmon (Chorkówka), Karolina Szarota (Rymanów), Tomasz Torba (Kopytowa).
Kl. VII i II i III Gimnazjum
I m. – Zuzanna Trybus (Zręcin)
II m. – Magdalena Bugiel (Chorkówka)
III m. – Maria Obłój (Kopytowa)
Wyróżnienia: Aleksander Wyczesany Świerzowa Polska), Klaudia Długosz (Korczyna), Szymon Bryś (Korczyna), Mikołaj Szuba (Wróblik Szlachecki).

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner