Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW świątecznej scenerii przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym odbył się konkurs Małych Form Teatralnych – Jasełka 2018.

Celem imprezy, która rozpoczęła Powiatowy Festiwal Świąt Bożego Narodzenia jest promocja twórców i wykonawców, pielęgnacja tradycji oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania. Jasełka to także doskonała okazja do zaprezentowania dorobku szkół z terenu powiatu, integracja środowisk szkolnych oraz doskonała zabawa dla najmłodszych artystów.
W tym roku zaprezentowało się osiem zespołów: grupa teatralna przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, zespół teatralny przy SP w Dukli, zespół teatralny przy SP w Moderówce, zespół „Śpiewające Aniołki” przy SP w Odrzykoniu, zespół teatralny przy SP w Komborni, zespół teatralny „Vitalni” przy SP w Sieniawie, grupa teatralna „Wolontariusze” przy SP w Iwoniczu i zespół „Zgraja Pana Boga” przy SP w Komborni.
Obok wydarzeń związanych z historią Narodzenia Pańskiego przedstawionego w różnej formie, występy zawierały elementy śpiewu, recytacji i tańca. Wszystkie grupy były doskonale przygotowane. Przedstawienia wywarły ogromne wrażenie zarówno na publiczności, która nagradzała występy brawami jak i jury w składzie: Aleksandra Żółkoś – przewodnicząca, Alicja Fejkiel – Guzik, ks. prałat Krzysztof Pastuszak i Grażyna Ostrowska. Jurorzy mieli nie lada problem z oceną, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany, oryginalna aranżacja, barwne stroje, wspaniałe rozwiązania inscenizacyjne.
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze, które wraz z najlepszymi gratulacjami i podziękowaniami przekazali wicestarosta Adolf Kasprzyk, wójt gminy Krościenko Wyżne Jan Omachel oraz sekretarz gminy Alicja Fejkiel – Guzik.
Nagrodę specjalną otrzymali bracia z Odrzykonia: Marcel, Gracjan i Krystian Wójcikiewicz, młodzi, dobrze zapowiadający się muzycy, którzy urzekli wszystkich swoimi występami.
Na zakończenie spotkania głos zabrał Wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk, który przypomniał, że Powiat Krośnieński już od wielu lat w okresie świątecznym organizuje cykl imprez i konkursów o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które cieszą się dużą popularnością i na stałe wpisały się w kalendarz imprez powiatu. W imieniu samorządu – Rady i Zarządu Powiatu podziękował wszystkim zespołom, które chętnie odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział w konkursie oraz nauczycielom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu młodych artystów. Słowa podziękowania skierował także do gospodarzy wójta gminy i pracowników za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Wyniki konkursu
Kategoria klasy I – III
I m. – Grupa teatralna przy SP w Krościenku Wyżnym
I m. – Zespół tatralny przy SP w Dukli
II m. – Zespół teatralny przy SP w Komborni
III m. – Zespół „Śpiewające Aniołki” ze SP w Odrzykoniu
III m. – Zespół teatralny przy SP w Moderówce
Kategoria klasy IV – VI
I m. – Grupa teatralna „Wolontariusze” z Iwonicza
II m. – Zespół teatralny „Vitalni” z Sieniawy
II m. – Zespół „Zgraja Pana Boga” z Komborni

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner