Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaJuż po raz siedemnasty Czytelnicy „Nowego Podkarpacia” wybiorą pięciu najpopularniejszych sportowców oraz trenera i działacza. Natomiast kapituła plebiscytu nagrodzi także trzech najlepszych sportowców oraz trzech piłkarzy i sportowca niepełnosprawnego. Głosować można za pomocą kuponów drukowanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz sms-ów do 1 lutego 2018 r. (szczegóły poniżej).

Laureatów nagrodzimy podczas wielkiego finału 15 lutego przyszłego roku w Świerzowej Polskiej.
O miano najpopularniejszych ubiega się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy, reprezentujących 13 dyscyplin sportowych oraz 30 klubów i stowarzyszeń. Regulamin zezwala na branie udziału w plebiscycie sportowcom, którzy reprezentują kluby spoza powiatu krośnieńskiego, ale tutaj mieszkają, stąd wśród nominowanych są reprezentanci takich klubów jak Pogoń Szczecin, AZS AWF Katowice, Halicz Ustrzyki Dolne czy TKS LOK Tarnów. W gronie 28 sportowców jest 8 kobiet.
Sportowców, trenerów i działaczy nominowały władze samorządowe gmin. Niemal wszystkie samorządy skorzystały z regulaminowego limitu kandydatów (trzech sportowców, trener i działacz).

W gronie nominowanych sportowców znalazł się Piotr Garbowski, który jest narciarzem i biathlonistą w Przemyskim Klubie Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. To jedyny kandydat uprawiający dwie dyscypliny sportu, obydwie zimowe i w pewnym sensie pokrewne, bowiem łączą je narty. W gronie trenerów Piotr Bril szkoli młodzież trenującą biegi narciarskie i znacznie mniej popularne w Polsce - ale nie w Jedliczu - ringo. Jeżeli jesteśmy już przy trenerach, to wśród nominowanych są dwie panie - Ewelina Fijołek prowadząca sekcję akrobatyki sportowej w Towarzystwie Sportowym Pro Familia w Wojaszówce oraz Elżbieta Hryniak, szkoląca młodych piłkarzy w Jasiołce Jaśliska. Ewelina Fijołek to znakomita niegdyś zawodniczka Stali Rzeszów, mistrzyni świata z 1995 roku w parze z Brygidą Sakowską w gimnastyce akrobatycznej.
Tytułu najpopularniejszego trenera - zdobytego dwukrotnie w 2015 i 2016 roku - broni Grzegorz Argasiński, twórca sukcesów piłkarek ręcznych z Posady Górnej, bezgranicznie oddany szczypiorniakowi, wojewódzki koordynator ogólnopolskiej akcji „Gramy w ręczną”, twórca jednego z dwóch ośrodków OSPR Polskiego Związku Piłki Ręcznej w województwie podkarpackim.
W tym roku o miano najpopularniejszego sportowca nie ubiega się żadna piłkarka ręczna. W podobnej sytuacji - bez przedstawiciela w gronie sportowców - są jeszcze trenerzy judo (Piotr Drozd z Jasiołeczki Świerzowa Polska) i akrobatyki sportowej (Ewelina Fijołek z TS Pro Familia Wojaszówka).
W gronie nominowanych sportowców najwięcej jest piłkarzy (11), kolarzy, lekkoatletów i biegaczy narciarskich (po 3), tenisistek stołowych i biathlonistek (po 2). Natomiast takie dyscypliny sportowe jak łucznictwo, strzelectwo, podnoszenie ciężarów i karate są reprezentowane po jednym przedstawicielu.
Głosować będzie można tylko na oryginalnych kuponach (kserowane zostaną wyrzucone do kosza) zamieszczanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz tylko na nominowanych kandydatów do plebiscytu (inne nazwiska nie będą uwzględniane), a także poprzez sms-y. Regulamin plebiscytu i zasady głosowania zamieszczamy poniżej. Kupony przyjmujemy do 1 lutego 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego, można też przynosić osobiście do naszej redakcji). Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym. Zapraszamy do zabawy.
Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP. Finałowa gala tym razem odbędzie się 15 lutego w Świerzowej Polskiej.

Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i naszej redakcji.

Uwaga Czytelnicy! Wśród sportowców znalazło się troje noszących to samo nazwisko - Cichoń, a ponadto imiona zaczynające się na tę samą literę - K. Dotyczy to bliźniaczek Kamili i Klaudii Cichoń, biathlonistek Górnika Iwonicz oraz Kacpra Cichonia, wychowanka Beniaminka Krosno, obecnie piłkarza Pogoni Szczecin. W takiej sytuacji prosimy wpisywać pełne imiona lub przypisane im numery w plebiscycie, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny.
Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.

REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA, TRENERA I DZIAŁACZA ORAZ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO W 2017 ROKU

1. Wybiera się pięciu najpopularniejszych sportowców oraz najpopularniejszego trenera i działacza powiatu krośnieńskiego.
2. Wybierani są sportowcy, trenerzy i działacze reprezentujący kluby, szkoły, stowarzyszenia, związki sportowe i amatorskie drużyny działające na terenie powiatu krośnieńskiego lub zamieszkujący na terenie powiatu krośnieńskiego.
3. Głosowanie odbywa się na oryginalnych kuponach zamieszczonych w “Nowym Podkarpaciu”.
4. Organizator przedstawia listę sportowców, trenerów i działaczy, wśród których typuje się najpopularniejszych.
5. Warunkiem nominacji zawodnika do plebiscytu jest ukończony 15 rok życia 1 stycznia 2018 r.
6. Ważne kupony winne zawierać 5 różnych nazwisk sportowców oraz nazwisko trenera i działacza.
7. Sportowcy umieszczeni na kuponach w kolejności od numeru 1 – 5 otrzymują następującą liczbę punktów: 1 – 5 punktów, 2 – 4 pkt., 3 – 3 pkt., 4 – 2 pkt., 5 – 1 pkt. Natomiast trener i działacz za każde umieszczenie na kuponie otrzymuje 1 punkt.
8. Kupony konkursowe należy przesyłać pod adres: “Nowe Podkarpacie”, 38 – 400 Krosno, ul. Słowackiego 6 z dopiskiem “PLEBISCYT” w terminie do 1 lutego 2018 roku (decyduje data stempla pocztowego).
9. Głosowanie odbywa się również drogą sms-ową (szczegóły załącznik do regulaminu).
10. Sportowcy, którzy po podsumowaniu punktów z wszystkich ważnych kuponów oraz z głosowania sms-ami zajmą pierwsze 5 miejsc, zostaną uhonorowani okolicznościowymi statuetkami, a wszyscy nominowani pamiątkowymi dyplomami.
11. Najpopularniejszym trenerem i działaczem sportowym zostanie osoba, która otrzyma największą liczbę głosów. Zostanie ona wyróżniona statuetką, a nominowani pamiątkowymi dyplomami.
12. Ogłoszenie wyników nastąpi w tygodniku “Nowe Podkarpacie” oraz w gazecie powiatowej „Nasz Powiat”.
13. Spośród nominowanych zawodników Kapituła Plebiscytu wybierze:
- trzech najlepszych sportowców w kolejności miejsc (z wyłączeniem nominowanych piłkarzy)
- trzech najlepszych piłkarzy
- najlepszego sportowca niepełnosprawnego
14. Najlepszych zawodników zgodnie z pkt. 13 Kapituła wybierze spośród nominowanych, którzy osiągnęli wyniki na poziomie ponadgminnym.
15. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostaną nagrodami Kapituły.
16. Dla uczestników plebiscytu przewidziane są upominki.
17. Oficjalne zakończenie Plebiscytu odbędzie się 15 lutego 2018 r. w Świerzowej Polskiej. Organizatorzy powiadomią zainteresowane osoby i laureatów plebiscytu.
18. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ostatecznej interpretacji regulaminu na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza powiatu krośnieńskiego.

 

Kapituła plebiscytu
Przewodniczący kapituły Kazimierz Gładysz - przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, wiceprzewodniczący Jan Juszczak - starosta krośnieński; sekretarz kapituły: Grażyna Ostrowska (Starostwo Powiatowe w Krośnie); członkowie: wicestarosta Adolf Kasprzyk, prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek, wójt Chorkówki Andrzej Koniecki, burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj, wójt Jaślisk Adam Dańczak, burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik, wójt Korczyny Jan Zych, wójt Krościenka Wyżnego Jan Omachel, wójt Miejsca Piastowego Marek Klara, burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec, wójt Wojaszówki Sławomir Stefański, dziennikarz „Nowego Podkarpacia” Bogdan Hućko.

 

Zasady głosowania sms-ami (do 1 lutego 2018 r. do godz. 24.00)
Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPK i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności. Następnie, też po przecinku lub kropce, wpisujemy literę T i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego trenera. Także po przecinku lub kropce wpisujemy literę D i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego działacza. Wielkość liter nie ma znaczenia.
Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Przykładowy sms: SPK11,7,25,16,1,T3,D4
W przypadku nie zagłosowania na 5 różnych sportowców oraz trenera i działacza głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.
SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).
W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z NICH WYBIERAMY

SPORTOWCY (SPK)

1. Jerzy Biłas (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - czołowy zawodnik A-klasowej drużyny, jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy. W sezonie 2016/17 Jasiołka zajęła 11. miejsce w grupie II klasy A, a na półmetku obecnego sezonu 2017/18 plasuje się na 10. miejscu. Ma 42 lata. Mieszka w Posadzie Jaśliskiej.

2. Dawid Bril (AZS AWF Katowice, biegi narciarskie) - wychowanek MUKS Podkarpacie Jedlicze, student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, reprezentant Polski podczas Uniwersjady w Kazachstanie. Jest złotym i srebrnym medalistą mistrzostw Polski seniorów w biegach sztafetowych. Posiada klasę mistrzowską. Ma 23 lata. Mieszka w Jedliczu.

3. Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów, strzelectwo sportowe) - utalentowana juniorka, uprawia strzelectwo sportowe od 6 lat, do 2015 roku była zawodniczką Legii Warszawa, od 2016 reprezentuje barwy klubu TKS LOK Tarnów. Największe sukcesy w 2017 roku: mistrzyni Polski juniorek w konkurencji Ksp - 3 x 20 strzałów (Wrocław), wicemistrzyni Polski juniorek w klasyfikacji indywidualnej w konkurencji Ksp - 60 L (Wrocław), 1. miejsce w otwartych małopolskich zawodach strzeleckich wojewódzkiego finału szkolnej ligi strzeleckiej w konkurencji Kpn 40 (Chrzanów, Kraków, Limanowa, Nowy Targ, Tarnów), 2. miejsce w zawodach Grand Prix Wieliczka 2017, 2. miejsce w zawodach III rundy Pucharu Polski w Zielonej Górze, 1. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w konkurencji Ksp-60 L juniorek (Tarnów), 2. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w konkurencji Ksp 3 x 20 juniorek (Tarnów), 2. miejsce w XIV Memoriale Olimpijskim w konkurencji kpn juniorek (Kraków), 2. miejsce w zawodach klasyfikacyjnych PZSS o „Wielki Puchar Kaczawy” w konkurencji kpn 40 juniorek (Złotoryja), 3. miejsce w międzynarodowych zawodach w stzelaniach pneumatycznych Baltic Cup 2017 w karabinie pneumatycznym juniorek (Łeba), 2. miejsce w międzynarodowych zawodach w strzelaniach pneumatycznych Amicus Cup 2017 w karabinie pneumatycznym juniorek (Łeba), 3. miejsce w XVIII Międzynarodowych Mistrzostwach UKS Kaliber - Polish Open Kaliber 2017 w konkurencji Kpn 40 (Białystok). Od trzech lat jest członkiem kadry narodowej Polski juniorów młodszych. Została uznana za najlepszego zawodnika w rankingu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i uzyskała klasę mistrzowską. Ma 18 lat. Mieszka w Miejscu Piastowym.

4. Kacper Cichoń (Pogoń Szczecin, piłka nożna) - rozpoczął przygodę z piłką w Beniaminku Krosno, z którym odnosił sporo sukcesów, zdobył sporo nagród indywidualnych i drużynowych. Jest medalistą mistrzostw Polski. Był powoływany do reprezentacji Polski U-15. Grał także w Karpatach Krosno, a od czerwca 2017 r. jest zawodnikiem Pogoni Szczecin. Ma 16 lat. Mieszka w Świerzowej Polskiej.

5. Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - młodzieżowa reprezentantka Polski. Jedna z najlepszych juniorek w kraju. Uczestniczka mistrzostw świata juniorek w Osrblie (Słowacja), gdzie zajęła 10. miejsce w sztafecie oraz mistrzostw Europy juniorek w Nove Mesto (Czechy). Zdobyła 6 srebrnych medali mistrzostw Polski juniorek. Cztery „srebra” wywalczyła podczas zimowych mistrzostw Polski, jedno w biathlonie letnim i jedno w biathlonie na nartorolkach. Ma 20 lat. Mieszka w Lubatowej.

6. Klaudia Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - jedna z najlepszych juniorek w kraju. Uczestniczka Zimowej Uniwersjady w Ałmaty (Kazachstan). Zawodniczka, która zdobywała w 2017 roku medale zimą i latem. Brązowa medalistka w biegu indywidualnym i srebrna w sztafecie zimowych mistrzostw Polski juniorek. Mistrzyni Polski w biathlonie letnim w biegu indywidualnym. Ma 20 lat. Mieszka w Lubatowej.

7. Beata Daszykowska (LKS Strażak Bratkówka, tenis stołowy) - utalentowana juniorka, rywalizująca także z seniorkami. Gra również w męskiej IV lidze podkarpackiej. Ranking po sezonie 2016/2017 w kategorii juniorek: 1. miejsce w województwie indywidualnie, 3. miejsce w województwie w grze podwójnej (deblowej), 1. miejsce w województwie w grze mieszanej (mixt), udział w mistrzostwach Polski: Jarosław - 26. miejsce, Łomża - 46. miejsce, Krosno - 36. miejsce, Wałbrzych - 33. miejsce; w kategorii seniorek: 4. miejsce w województwie indywidualnie, 3. miejsce w województwie w grze podwójnej (deblowej) i 3. miejsce w województwie w grze mieszanej (mixt). Sezon 2017/2018 (od 1 września 2017 r.) - w kategorii juniorek po I GP Polski: 1. miejsce w I turnieju wojewódzkim i 29. miejsce w turnieju ogólnopolskim w Brzegu Dolnym. Ma 17 lat. Mieszka w Bratkówce.

8. Sławomir Farbaniec (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - czołowy zawodnik A-klasowej drużyny, gra na pozycji obrońcy. W sezonie 2016/17 Jasiołka zajęła 11. miejsce w grupie II klasy A, a na półmetku obecnego sezonu 2017/18 plasuje się na 10. miejscu. Ma 25 lat. Mieszka w Woli Niżnej.

9. Paweł Fydrych (KS Start Rymanów, piłka nożna) - grający trener seniorskiej drużyny Startu Rymanów. Były zawodnik między innymi Stali Mielec, Galicji Cisna, Karpat Krosno oraz LKS Pisarowce. Drużynę występującą w klasie A przejął w sezonie 2016/17. Po sezonie gry zbudował mocny zespół, który awansował do klasy okręgowej. Na półmetku rozgrywek obecnego sezonu 2017/18 beniaminek z Rymanowa zajmuje 2. miejsce w V-ligowej tabeli. Ma 31 lat. Mieszka w Rymanowie Zdroju.

10. Piotr Garbowski (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”, biegi narciarskie, biathlon) - osiągnięcia w 2017 roku: 1. miejsce w mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w biathlonie seniorów (bieg indywidualny) w Zakopanem, 1. miejsce w mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w biathlone seniorów (bieg sprinterski) w Zakopanem, 1. miejsce w ogólnopolskich zawodach w biathlonie letnim i strzelectwie laserowym w kategorii seniorów w Ptaszkowej, 1 miejsce w ogólnopolskim turnieju osób niewidomych i słabowidzących w biathlonie letnim „Puchar Podkarpacia” w kategorii seniorów (bieg indywidualny) w Rymanowie Zdroju. Starty w zawodach Pucharu Świata: 12. miejsce w sprincie biathlonowym na 7,5 km w próbie paraolimpijskiej w PeyongChang, 9. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km w próbie paraolimpijskiej w Peyong Chang, 12. miejsce w sprincie biathlonowym i 10. miejsce w biegu na 12,5 km w zawodach na Ukrainie. Miejsca zajmowane w mistrzostwach świata w Finsterau: 10. miejsce na 12,5 km w biathlonie, 14. miejsce w sprincie techniką klasyczną, 9. miejsce w biegu indywidualnym w biathlonie. Ma 44 lata. Mieszka w Klimkówce.

11. Dominika Gosztyła (MTB MOSiR Dukla, kolarstwo) - czołowa zawodniczka sekcji w dukielskim klubie, w sezonie 2017 zajmowała czołowe lokaty w maratonie rowerowym Cyklokarpaty, rywalizując z zawodniczkami z całej Polski. W klasyfikacji generalnej w kategorii mega zajęła 5. miejsce, a w kategorii wiekowej - 2. miejsce. Jedna z najlepszych zawodniczek w PLR w formule XC. Główne cechy jej charakteru to wytrwałość, zaangażowanie, siła i zawsze pozytywne nastawienie. Ma 17 lat. Mieszka w Dukli.

12. Weronika Kołek (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - specjalizuje się w biegach średnich, do tej pory jej koronnym dystansem było 600 metrów. Od trzech lat otrzymuje stypendium prezydenta Krosna za wyniki sportowe. W trakcie swojej siedmioletniej przygody z bieganiem ponad sto razy stawała na podium. Dwa razy była mistrzynią Polski w biegach górskich stylem anglosaskim, kilkadziesiąt razy mistrzynią województwa podkarpackiego w biegach indywidualnych na stadionie i w hali. W roku 2017 zajęła: 1. miejsce w halowych mistrzostwach młodzików województwa podkarpackiego w biegu na 1000 metrów, 1. miejsce w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu i rejonu, 3. miejsce na szczeblu województwa w biegu na 1000 metrów w kategorii gimnazjów, 1. miejsce w XIX Krośnieńskim Biegu Konstytucji na dystansie 600 metrów w kategorii gimnazjów, 1. miejsce w pierwszym rzucie ligi młodzików województwa podkarpackiego w biegu na dystansie 600 metrów, 1. miejsce w 59. otwartych mistrzostwach Stalowej Woli w biegu na dystansie 600 metrów w kategorii młodzików, 1. miejsce w gimnazjalnej lidze lekkoatletycznej w biegu na 600 metrów na szczeblu powiatu i województwa, 2. miejsce w mistrzostwach młodzików województwa podkarpackiego w biegu na 600 metrów, 1. miejsce w Memoriale Kazimierza Świerzowskiego w biegu na 600 metrów w kategorii gimnazjów, 2. miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na 600 metrów na szczeblu województwa, 1. miejsce w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu, rejonu i województwa. Ma 15 lat. Mieszka w Kopytowej.

13. Norbert Koszela (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - jeden z najlepszych zawodników drużyny seniorów, współtwórca awansu zespołu do klasy A . Król strzelców klasy B (grupa III) w sezonie 2016/2017 (47 bramek), najlepszy strzelec drużyny w klasie A po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 (13 bramek). Ma 33 lata. Mieszka w Odrzykoniu.

14. Robert Kozubal (Partyzant Targowiska, piłka nożna) - wyróżniający się zawodnik, grający na pozycji napastnika. Zdobył dla V-ligowej drużyny w rundzie jesiennej obecnego sezonu 2017/18 13 bramek. Król strzelców V ligi w sezonie 2016/17 z dorobkiem 26 goli. Doświadczony zawodnik w drużynie, która w poprzednim sezonie zajęła 3. miejsce w V lidze, a w obecnym na półmetku rozgrywek również plasuje się na trzeciej pozycji ze stratą 5 punktów do lidera. Grający w każdym meczu z olbrzymim zaangażowaniem dla swojej drużyny. Jest wychowankiem Karpat Krosno. Ma 23 lata. Mieszka w Krośnie.

15. Katarzyna Kuliga (KTS GOSiR Krościenko Wyżne, tenis stołowy) - jest wychowanką Klubu Tenisa Stołowego w Krościenku Wyżnym. Od wielu lat reprezentuje klub i szkołę z Krościenka w turniejach ogólnopolskich. W minionym roku zdobyła z zespołem drużynowe wicemistrzostwo Polski szkół średnich. Obecnie występuje w V lidze męskiej podokręgu Krosno. Jest czołową zawodniczką klubu wśród dziewcząt i daje wspaniały przykład swoją postawą na treningach i zawodach sportowych swoim koleżankom z drużyny. Jest wszechstronnie utalentowanym sportowcem i osiąga sukcesy również w innych dyscyplinach sportowych, a jej sportowy tryb życia zarówno na poziomie mistrzowskim, jak i amatorskim wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń. Ma 18 lat. Mieszka w Krościenku Wyżnym.

16. Cezary Lenik (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - najlepszy zawodnik i kapitan drużyny juniorów starszych, który swoim zaangażowaniem i walką na boisku przyczynił się do awansu zespołu do klasy okręgowej. Najlepszy strzelec drużyny w klasie A w sezonie 2016/2017 (17 bramek) oraz najlepszy strzelec drużyny w klasie O po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 (6 bramek). Ma 17 lat. Mieszka w Odrzykoniu.

17. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie) - zawodniczka kadry narodowej, zajęła 4. miejsce podczas Uniwersjady w Ałmaty (Kazachstan) w biegu stylem klasycznym i dowolnym, 8. miejsce w mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w sztafecie 4x5 km w Lahti (Finlandia), 9. miejsce w mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti w sprincie drużynowym stylem klasycznym z Justyną Kowalczyk, 2. miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Ramsau (Austria) stylem dowolnym w biegu na 5 km, 5. miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Planicy (Słowenia). Ma 26 lat. Mieszka w Korczynie.

18. Kamil Mezglewski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka) - czołowy zawodnik klubu z Krościenka Wyżnego, bardzo utalentowany, pracowity i ambitny. Zdobywca wielu medali na bieżni, w biegach przełajowych, ulicznych i w biegach górskich. Największe osiągnięcia w 2017 roku to indywidualny tytuł mistrza województwa podkarpackiego w biegu na 1500 metrów na bieżni w kategorii juniorów i klubowe wicemistrzostwo Polski w biegach górskich stylem anglosaskim na krótkim dystansie, zdobyte wspólnie z kolegami i koleżankami z drużyny 3 września w miejscowości Krynki. Swoje sukcesy zawdzięcza przede wszystkim ciężkiej i systematycznej pracy na treningach oraz samodyscyplinie w treningu indywidualnym. Ma 18 lat. Mieszka w Krościenku Wyżnym.

19. Maciej Mierzejewski (Przełęcz Dukla, piłka nożna) - wszechstronnie uzdolniony młody zawodnik grający w drużynie juniorów dukielskiego klubu oraz w zespole seniorów w V lidze. Próbuje swoich sił także w futsalu. Ma 19 lat. Mieszka w Dukli.

20. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate kyokushin) - młodzieżowy mistrz Polski w kumite (kategoria 65 kg) i brązowy medalista w kata. Sukcesy te osiągnął 16 grudnia br. w mistrzostwach Polski w Koszalinie. W ubiegłym roku wywalczył 2. miejsce w mistrzostwach Polski młodzieżowców karate kyokushin w Szczecinku i 1. miejsce w mistrzostwach Polski makroregionu południowego karate kyokushin w Przeworsku. Ma 19 lat. Mieszka w Korczynie.

21. Hubert Patlewicz (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - jest bramkarzem, jeden z czołowych zawodników na tej pozycji w grupie II klasy A. Jego drużyna na półmetku rozgrywek obecnego sezonu 2017/18 zajmuje 10. miejsce. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu 2016/17 był zawodnikiem V-ligowej Przełęczy Dukla. Jest jednym z autorów historycznego awansu drużyny seniorów w sezonie 2015/16 do klasy A. Ma 24 lata. Mieszka w Woli Niżnej.

22. Jan Rodzinka (Klub Biegacza Athletic Zręcin, lekkoatletyka) - prezes klubu i biegacz. Jego największe osiągnięcia w 2017 roku to: 1. miejsce open w Biegu Żołnierzy Wyklętych w Żeglcach, 3. miejsce open w Biegu senatora Stanisława Zająca w Święcanach, 1. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu Sokoła PWSZ Krosno, 1. miejsce open w Biegu Sołectwa w Żeglcach, 4. miejsce w Biegu Księdza Prałata Jerzego Moskala w Zręcinie, 2. miejsce open w Biegu Ulicznym w Tarnowcu, 3. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Ignacego Łukasiewicza w Rogach, 1. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu Jedlicka Siódemka, 1. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu Szlakiem Partyzantów w Lubatowej, 3. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu na Górę Cergową w Dukli, 2. miejsce open w Biegu w Czarnorzekach, 3. miejsce open w Biegu Profesora Waleriana Pańki w Brzozowie, 3. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Korczyńskim, 1. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Siekiernika w Krościenku Wyżnym, 1. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Niepodległości w Krośnie i 1. miejsce w kategorii 40-49 lat w cyklu Biegów Górskich „Krosno Biega”. Ma 42 lata. Mieszka w Zręcinie.

23. Sławomir Skóra (Jedlicze Team, kolarstwo górskie) - 32-letni zawodnik, mieszkaniec Jedlicza, miał udany 2017 rok. Jego największe sukcesy to: 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Podkarpackiej Ligii Rowerowej w kolarstwie górskim w kategorii masters 1, 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w trzydniowym etapowym maratonie rowerowym Dukla Wolf Race w kategorii team man, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w etapowym maratonie rowerowym Dukla Wolf Race w klasyfikacji indywidualnej w kategorii M-3, 3. miejsce w Pucharze Tarnowa w kategorii masters 1 i 3. miejsce w Pucharze Szlaku Solnego w Tuchowie w kategorii masters 1.

24. Michał Stach (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo) - 14-letni zawodnik, członek kadry wojewódzkiej. Jego największe osiągnięcia w 2017 roku w swojej kategorii wiekowej to: 1. miejsce w IV Memoriale Zenona Jaracza w Jedliczu, 1. miejsce w halowych mistrzostwach okręgu rzeszowskiego w Humniskach, halowy wicemistrz Polski indywidualnie i w drużynie w Głuchołazach, wicemistrz okręgu rzeszowskiego na torach otwartych w Makowisku, zdobywca pucharu okręgu na torach otwartych, mistrz Polski na torach otwartych i brązowy medalista z drużyną w Kielcach, 2. miejsce w turnieju Lajkonika w Krakowie, zwycięstwo z drużyną w Ogólnopolskiej Lidze Młodzików. Mieszka w Jedliczu.

25. Jacek Szczurek (MTB MOSiR Dukla, kolarstwo górskie) - czołowy zawodnik sekcji rowerowej dukielskiego klubu. Jeden z najlepszych zawodników Maratonu Rowerowego Cyklokarpaty w sezonie 2017. Zajął 2. miejsce w wyścigu etapowym Dukla Wolf Race oraz zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w Dukla Wolf Race. Drugie miejsce w kategorii drużynowej międzynarodowego wyścigu etapowego Beskidy MTB Trophy oraz 3. miejsce w kategorii open w Podkarpackiej Lidze Rowerowej w sezonie 2017. Ma 43 lata. Mieszka w Cergowej.

26. Rafał Tokarz (UKS Tabor Rymanów, podnoszenie ciężarów) - bardzo dobry uczeń i sportowiec, utalentowany junior, dla którego 2017 rok był bardzo udany. Jego największe sukcesy to: brązowy medal mistrzostw Polski do lat 15 w Siedlcach, mistrzostwo Okręgu Podkarpackiego open juniorów, mistrzostwo Gór Świętokrzyskich juniorów, mistrzostwo Lubelskiego Okręgu Podnoszenia Ciężarów. Ma 15 lat. Mieszka w Sieniawie.

27. Konrad Urbanek (Kotwica Korczyna, piłka nożna) - doświadczony pomocnik V-ligowej drużyny prowadzonej przez Roberta Gorzynika. Związany z klubem nieprzerwanie od 20 lat, rozegrał ponad 400 meczów w barwach Kotwicy, której jest wychowankiem. Na boisku twardy, nieustępliwy i waleczny, prawdziwy król środka pola. Specjalista od odbioru piłki oraz „czarnej roboty” w defensywie. Poza boiskiem sympatyczny, zawsze uśmiechnięty, wzór dla młodych zawodników. Ma 31 lat. Mieszka w Korczynie.

28. Marcin Żywiec (GKS Wisłok Krościenko Wyżne, piłka nożna) - wychowanek klubu, swoją postawą zarówno na boisku jak i na treningach daje wspaniały przykład kolegom. Jest ostoją drużyny. Cechuje go wytrzymałość zarówno psychiczna jak i fizyczna, determinacja, zawziętość i miłość do piłki nożnej. Ambicja i odporność na stres, pewność siebie i pracowitość sprawiły, że w minionych dwóch sezonach został dwukrotnie wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny w plebiscycie kibiców Wisłoka. W sezonie 2016/2017 rozegrał najwięcej minut na boisku i strzelając najwięcej bramek w drużynie walnie przyczynił się do awansu drużyny do klasy A. Ma 33 lata. Mieszka w Krościenku Wyżnym.

 

TRENERZY (T)

1. Grzegorz Argasiński (UKS Gem Posada Górna, piłka ręczna) - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Współzałożyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego Gem. Posiada licencje trenera piłki ręcznej. Członek zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Ręcznej. Jest wojewódzkim koordynatorem ogólnopolskiej akcji „Gramy w ręczną”. Z jego inicjatywy w 2011 roku powstała sekcja piłki ręcznej. Prowadzi trzy zespoły młodzieżowe (80 zawodniczek), które występują w lidze wojewódzkiej (juniorka młodsza, młodziczka, młodziczka młodsza). Dzięki jego staraniom w 2015 roku ZSP Posada Górna została jednym z dwóch ośrodków OSPR Polskiego Związku Piłki Ręcznej w województwie podkarpackim. Przygotowywał uczniów do licznych zawodów sportowych o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz krajowym. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył dwa mistrzostwa województwa, czyli podwójną koronę (szkoła podstawowa i gimnazjum). Ponadto do sukcesów, które osiągnęli jego podopieczni w 2017 roku należy uznać: 1. miejsce drużyny dziewcząt w finale Wojewódzkim Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej 2017 (drugi raz z rzędu), 1. miejsce drużyny dziewcząt w finale Wojewódzkim Gimnazjady w piłce ręcznej 2017, 1. miejsce drużyny dziewcząt w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej - Końskie Cup 2016 w kategorii młodziczek, 5. miejsce w międzynarodowy turnieju piłki ręcznej Lajkonik Cup Kraków 2017 w kategorii młodziczek, 12. miejsce w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych 2017, 14. miejsce w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej dziewcząt gimnazjów 2017, 4. miejsce w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej Zarzecze Cup w kategorii młodziczek, drużyna młodziczek UKS Handball Posada Górna srebrnymi medalistkami VI Ogólnopolskiego Memoriału Romana Nowosada w piłce ręcznej w Olkuszu 2017, 10 zawodniczek powołanych do kadry wojewódzkiej piłki ręcznej 2017, 4 zawodniczki powołane na centralną akcję szkoleniową Summer Camp aspirujących do kadr narodowych ZPRP Gdańsk. Jest nie tylko doskonałym nauczycielem wychowania fizycznego, ale również organizatorem czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz doradcą innych nauczycieli i rodziców w sprawach rozwoju fizycznego. To także inicjator szkolnych rozgrywek sportowych oraz zaangażowany członek zespołu dydaktyczno - wychowawczego, dbający o pogodną i twórczą atmosferę pracy panującą w szkole. Co szczególnie cenne - potrafi z sukcesem zainteresować młodego człowieka własnymi pasjami. Ma 45 lat. Mieszka w Rymanowie.

2. Piotr Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze, biegi narciarskie, ringo) - nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Jedliczu, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Podkarpacie” Jedlicze, trener sekcji biegów narciarskich i ringo. Jego podopieczni osiągają sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, są uczniami szkół mistrzostwa sportowego oraz członkami kadr Polskiego Związku Narciarskiego. Posiada uprawnienia trenera II klasy z narciarstwa klasycznego, jest delegatem technicznym, sędzią okręgowym i członkiem komisji biegów Polskiego Związku Narciarskiego, wiceprezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ringo. Sekcje - narciarska i ringo w MUKS Podkarpacie zrzeszają około 60 zawodniczek i zawodników. Od wielu lat jest także organizatorem obozów sportowych oraz ogólnopolskich zawodów w biegach narciarskich, ringo, biegach na nartorolkach i biegach ulicznych. Ma 48 lat. Mieszka w Jedliczu.

3. Piotr Drozd (UKS Jasiołeczka Świerzowa Polska, judo) - absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (specjalność - wychowanie fizyczne i zdrowotne). Jako zawodnik AZS Łódź wielokrotnie brał udział w turniejach ogólnopolskich. Do największych jego sukcesów należy zdobycie 1. miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w 1997 roku i 1. miejsca w Otwartych Mistrzostwach Łodzi w 1997 roku. Pracuje w Gimnazjum w Świerzowej Polskiej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od trzech lat prowadzi treningi judo w Uczniowskim Klubie Sportowym „Jasiołeczka” w Świerzowej Polskiej. Obecnie jego podopieczni zdobywają czołowe miejsca w zawodach okręgowych i międzynarodowych. W 2017 roku jego podopieczni odnieśli wiele sukcesów. Mistrzyniami województwa podkarpackiego zostały Martyna Faber i Aleksandra Babczyńska. Srebrne medale wywalczyli Dobrosława Samborowska, Łukasz Drozd i Jakub Samborowski, a brąz zdobyli Anna Wiśniowska, Kacper Cichoń i Aleksander Tomoń. Dwa srebrne medale wywalczyła Aleksandra Babczyńska i jeden brązowy Anna Wiśniowska w International Judo League w Jaśle i Warszawie. W XVI Międzynarodym Turnieju Judo w Jedliczu pierwsze miejsca zajmowali: Jakub Samborowski, Dobrosława Samborowska i Martyna Faber, drugie - Aleksandra Babczyńska, a trzecie - Anna Wiśniowska, Oliwier Jankowski i Kacper Cichoń. Ma 42 lata. Mieszka w Zręcinie.

4. Ewelina Fijołek (Towarzystwo Sportowe Pro Familia Wojaszówka, akrobatyka sportowa) - była znakomita zawodniczka sekcji akrobatycznej Stali Rzeszów. W 1995 w parze z Brygidą Sakowską zdobyła złoty medal mistrzostw świata w gimnastyce akrobatycznej. Od 2006 roku zajmuje się szkoleniem młodzieży. Zawodniczki prowadzone przez trenerkę miały udany 2017 rok. Największe sukcesy jej podopiecznych; I Festiwal Sportów Akrobatycznych w Rzeszowie - w kategorii ćwiczenia wolne: Mira Kowalska, Eliza Olbrycht, Amelia Potyrała (wszystkie 1. miejsce), Rita Kowalska (2. miejsce), Karolina Lidwin (3. miejsce), Weronika Szkaradek (4. miejsce); w kategorii dwójki kobiet w klasie młodzieżowej: Blanka Olbrycht, Regina Bieszczad (3. miejsce). I Turniej Towarzyski w Akrobatyce Sportowej Ustrobna 2017: Natalia Grec, Marzena Winiarska, Patrycja Winiarska (2. miejsce w kategorii trójki kobiet w klasie III), Regina Bieszczad, Blanka Olbrycht (2. miejsce w kategorii dwójki kobiet w klasie III), Karolina Lidwin, Weronika Szkaradek (2. miejsce w kategorii dwójki kobiet w klasie młodzieżowej), w kategorii ćwiczenia wolne: Miara Kowalska, Maja Królikowska, Anna Jucha, Zuzanna Kucharzyk, Patrycja Rzeźnikiewicz, Natalia Winiarska (wszystkie 1. miejsce), Rita Kowalska (2. miejsce). Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łańcucie: Emilia Piękoś, Gabriela Kozik (3. miejsce dwójki kobiet w klasie młodzieżowej), Weronika Szkaradek, Karolina Lidwin (9. miejsce dwójki kobiet w klasie młodzieżowej), Eliza Olbrycht, Emilia Piękoś (11. miejsce dwójki kobiet w klasie młodzieżowej), Blanka Olbrycht, Regina Bieszczad (14. miejsce dwójki kobiet w klasie III), Julia Brzana, Wiktoria Królikowska (16. miejsce dwójki kobiet w klasie II), Nadia Pelczar, Klaudia Grec (19. miejsce dwójki kobiet w klasie II), Marzena Winiarska, Natalia Grec, Patrycja Winiarska (15. miejsce trójki kobiet w klasie III). III Mistrzostwa Łańcuta w Akrobatyce Sportowej: Natalia Grec, Klaudia Grec (4. miejsce w kategorii dwójki kobiet w klasie młodzieżowej), Blanka Olbrycht, Regina Bieszczad (5. miejsce w kategorii dwójki kobiet w klasie młodzieżowej), Julia Brzana, Wiktoria Królikowska (7. miejsce w kategorii dwójki kobiet w klasie młodzieżowej). Ma 39 lat. Mieszka w Rzeszowie.

5. Paweł Gazda (Kotwica Korczyna/Rotar Węglówka, piłka nożna) - kolejny bardzo udany rok w roli trenera. Drużyny prowadzone przez niego liderują w swoich grupach. Drużyna orlików Kotwicy prowadzona zaledwie od roku wygrała już 5 turniejów. Ich starsi koledzy wygrali kolejny raz ligę młodzików, a równie dobrze radzą sobie w międzynarodowych turniejach. Juniorzy od lat na wysokim poziomie grają w lidze, zaś drużyna seniorów Rotaru Węglówka awansowała z klasy C do B i na półmetku rozgrywek obecnego sezonu 2017/18 jest w ścisłej czołówce drużyn walczących o kolejny awans. Ma 36 lat. Mieszka w Korczynie.

6. Elżbieta Hryniak (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - prowadzi drużynę piłkarską juniorów młodszych, która na półmetku rozgrywek 2017/2018 zajmuje wysokie drugie miejsce w swojej grupie (IV) rozgrywkowej. Bardzo oddana w pracy z młodzieżą. Ma 38 lat. Mieszka w Szklarach.

7. Mariusz Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - trener biathlonistów Iwonickiego Klubu Narciarskiego „Górnik” Iwonicz-Zdrój i kadry wojewódzkiej. Jego podopieczni w 2017 roku zdobyli łącznie 12 medali biathlonowych mistrzostw Polski (1 złoty, 7 srebrnych i 4 brązowe). Jako zawodnik wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i reprezentant kraju w biathlonie, olimpijczyk z Nagano w 1998 roku. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. Ma 41 lat. Mieszka w Lubatowej.

8. Witold Zatorski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka) - prowadzi w Krościenku Wyżnym zajęcia dla zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Dzięki indywidualnemu podejściu oraz poprzez dobór profesjonalnych ćwiczeń na treningach jego wychowankowie osiągają sukcesy w biegach górskich, ulicznych oraz na bieżni. Jest trenerem, który często startuje na zawodach wspólnie ze swoimi podopiecznymi, dając im wspaniały przykład swoją postawą. Największe sukcesy jego wychowanków w 2017 roku to indywidualne medale na mistrzostwach Polski i województwa oraz zdobycie klubowego wicemistrzostwa Polski w biegach górskich stylem anglosaskim na krótkim dystansie 3 wrześniaw Krynkach. Wśród wyróżnionych szkoleniowców na tych mistrzostwach tylko trener biegaczy z Krościenka Wyżnego dwukrotnie stawał na podium w uznaniu za wyszkolenie dwóch mistrzów Polski. Ma 34 lata. Mieszka we Wrocance.

 

DZIAŁACZE (D)

1. Grzegorz Bargiel (GKS Wisłok Krościenko Wyżne) - od 10 lat jest oddanym działaczem klubu. Odpowiada za zabezpieczenie medyczne pierwszej drużyny i zespołów młodzieżowych klubu. Dba o stan murawy i przygotowanie boiska do meczów. Towarzyszy piłkarzom na wszystkich meczach ligowych i towarzyskich. Jest w klubie osobą bardzo lubianą i ma opinie człowieka, na którego zawsze można liczyć, bez względu na porę dnia i godzinę. Ma 40 lat. Mieszka w Krościenku Wyżnym.

2. Mariusz Biskup (MUKS Podkarpacie Jedlicze) - długoletni, zaangażowany w działalność klubu, popularyzator i organizator imprez rekreacyjno-sportowych, zarówno na szczeblu gminnym jak i zawodów ogólnopolskich m.in. biegu ulicznego „Jedlicka Siódemka”, wojewódzkich zawodów na nartorolkach i cyklicznych ogólnopolskich zawodów w ringo. Pomaga w wyjazdach na zawody sportowe, opracowuje projekty dyplomów, medali, pucharów. W czasie zawodów pełni funkcję sekretarza. Ma 43 lata. Mieszka w Jedliczu.

3. Bogdan Farbaniec (LKS Jasiołka Jaśliska) - oddany działacz, bardzo zaangażowany w działalność klubu, wspiera Ludowy Klub Sportowy na każdym kroku. Ma 44 lata. Mieszka w Posadzie Jaśliskiej.

4. Wiesław Gryzowski (KS Start Rymanów) - prezes klubu, dobry organizator, inicjator szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Był pomysłodawcą sprowadzenia do Rymanowa byłych wychowanków Klubu Sportowego „Start”, dzięki czemu drużyna awansowała do klasy okręgowej, w której na półmetku rozgrywek w obecnym sezonie 2017/18 zajmuje 2. miejsce. Ma 44 lata. Mieszka w Rymanowie.

5. Łukasz Grzesik (LKS Polonia Kopytowa) - wychowanek klubu LKS „Polonia” Kopytowa. Następnie kilka lat spędził jako zawodnik w Nafcie Jedlicze oraz Zamczysku Odrzykoń. W 2004 roku powrócił do macierzystego klubu będącego wtedy w wielkim kryzysie, grożącym nawet zawieszeniem działalności i wycofaniem z rozgrywek. Po powrocie został grającym trenerem oraz zaczął prężnie działać w zarządzie klubu, co niewątpliwie przyczyniło się do odbudowy drużyny. W 2008 roku został oficjalnie wybrany prezesem, przebył z klubem drogę od klasy C aż do historycznego awansu w 2017 roku do klasy okręgowej. W ostatnich latach epizodycznie już pojawiał się jako zawodnik na boisku, lecz nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania klubu bez Łukasza Grzesika w roli prezesa. Uwidoczniło się to szczególnie w tym roku, gdy po awansie do klasy okręgowej, dzięki jego zaangażowaniu i determinacji wykonano mnóstwo prac w obrębie stadionu jak i w szatni. Ma 40 lat. Mieszka w Kopytowej.

6. Edward Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) - jako zawodnik wielokrotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant kraju w biathlonie. Prezes Iwonickiego Klubu Narciarskiego „Górnik”, wiceprezes Podkarpackiego Związku Biathlonu, członek zarządu Polskiego Związku Biathlonu. Główny organizator i koordynator szkolenia biathlonistów w województwie podkarpackim. Zawodnicy z jego klubu zdobyli w 2017 roku 12 medali mistrzostw Polski w biathlonie. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. Ma 54 lata. Mieszka w Iwoniczu-Zdroju.

7. Mariusz Rogala (GKS Zamczysko Odrzykoń) - prezesuje Zamczysku od marca 2016 roku. Kończący się 2017 rok był bardzo udany dla klubu z Odrzykonia. Drużyna piłkarska seniorów zdobyła mistrzostwo klasy B (grupa III) i awansowała do klasy A, w której na półmetku rozgrywek zajmuje wysokie 3. miejsce. Także juniorzy starsi i młodsi wygrali rywalizację w klasie A i awansowali do klasy okręgowej. Prezes klubu stworzył szkółkę piłkarską dla dzieci i po raz pierwszy w historii Zamczyska, do rozgrywek prowadzonych przez krośnieński Okręgowy Związek Piłki Nożnej została zgłoszona drużyna młodzików. Ma 38 lat. Mieszka w Przybówce.

8. Jan Rogalski (Kotwica Korczyna) - od 10 lat prezes Kotwicy Korczyna. Pod jego rządami klub rozwija się harmonijnie, stopniowo stając się z A-klasowego średniaka, drużyną ze ścisłej czołówki klasy okręgowej. Aktywnie działa na wielu płaszczyznach dla dalszego rozwoju klubu, starając się zapewnić wszystkim zawodnikom jak najlepsze warunki do uprawiania sportu. Członek komisji dyscypliny w OZPN Krosno. Odznaczony brązową odznaką przez Podkarpacki Związek Pilki Nożnej.

9. Marek Sawczuk (Karate Kyokushin IKO Dukla) - instruktor karate, rekreacji ruchowej - samoobrony i nordic walking. Swoją karierę sportową w karate rozpoczął w 1987 roku i do chwili obecnej jest jej wierny. Od tego czasu swoje umiejętności dalekowschodniej sztuki walki rozwijał w Krośnieńskiem Klubie Kyokushin Karate, który w bieżącym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Po wielu latach ciężkiej pracy sportowej zdobywał stopnie uczniowskie, a następnie mistrzowskie dan. Na pierwszy stopnień mistrzowski zdał egzamin w 2014 roku, stając przed komisją egzaminacyjną, której przewodniczył japoński shihan Katsuhito Gorai. W roku bieżącym na obozie IKO Summer zorganizowanym przez Lubelski Klub Kyokushin Karate, przystąpił do egzaminu i zdał na 2 dan. Przygotowując się do egzaminu, prowadzi i szkoli dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, przekazując im wspaniałe tradycje kraju kwitnącej wiśni. Aktualnie prowadzi treningi karate w Szkole Podstawowej w Dukli przy ul. Kościuszki 13. W swojej dotychczasowej karierze sportów sztuki walki doprowadził wielu adeptów w tym: Adriana Sudyka, Fabiana Czecha, Jeremiego Sawczuka i Wiktorię Bilską do tytułów mistrza Podkarpacia, makroregionu, międzynarodowych zawodów pucharowych oraz wielu innych organizowanych przez kluby w całym kraju. Oprócz kwalifikacji do prowadzenia zajęć ze sztuki walki posiada uprawnienia sędziego krajowego i międzynarodowego w dyscyplinie karate. Oprócz osiągnięć sportowych nabywa bardzo duże osiągnięcia organizacyjne. W 2015 roku podjął się i zorganizował ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Dukli. Kolejny rok to organizacja I Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin dzieci i młodzieży „Przełęcz Cup”, który podobnie jak w roku ubiegłym cieszył się ogromnym powodzeniem. Turniej ten na stałe został wpisany w coroczny kalendarz imprez sportowych karate kyokushin, więc w 2017 roku zorganizował II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dzieci i młodzieży pod tą samą nazwą. Godne uwagi i zasługi jest to, że podczas organizacji tych imprez potrafi zintegrować pracę zespołową bardzo wielu osób potrzebnych do obsługi tak dużej imprezy sportowej. Oczywiście wszystkie te działania miały charakter społeczny, a każdy kto wpierał i pomagał mu to wolontariusze tak jak on sam. Oprócz osiągnięć sportowych w dziedzinie dalekowschodniej sztuki walki na szczególne podkreślenie należy zaliczyć jego działalność jako wolontariusza i społecznika na rzecz środowisk lokalnych. Organizuje wiele pokazów sztuki walki karate i samoobrony w szkołach, środowiskowym domu społecznym i na imprezach organizowanych przez gminę Dukla. W bardzo intensywny, kreatywny i urozmaicony sposób promuje wśród dzieci, młodzieży i osób starszych zdrowy styl życia, przez co jednocześnie stosuje profilaktykę wielu zagrożeń, na które szczególnie narażone są dzieci i młodzież w wieku rozwojowym. Ma 47 lat. Mieszka w Teodorówce.

10. Radosław Sidor (UKS Return Widacz) - absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego w Społecznym Gimnazjum w Targowiskach. Współzałożyciel klubu tenisowego UKS Return Widacz, w którym jest przewodniczący komisji rewizyjnej. Pomysłodawca i organizator Widackiego Biegu Niepodległości odbywającego się od 3 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 136 zawodników z kraju i zagranicy. Entuzjasta biegów górskich, uczestnik m.in. Łemkowyna Ultra-Trail (dystans 70 km), Festiwalu Biegowego w Krynicy (dystans 34 km) czy Ultramaratonu Jaga - Kora (40 km). Instruktor nordic walking, uczestnik pierwszych mistrzostw Polski w nordic walking (zajał 7. miejsce) oraz kilkukrotny zawodnik w eliminacjach Pucharu Polski nordic walking. Propagator sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma 35 lat. Mieszka w Widaczu.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner