Już po raz kolejny mieszkańcy gminy Jedlicze mogli wziąć udział w spotkaniu poświęconym profilaktyce i promocji zdrowia. Akcja przeprowadzona została w ramach przyjętego do realizacji przez Zarząd Powiatu Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2017 – 2018.

Powiat Krośnieński od 2009 roku prowadzi cykl takich szkoleń adresowanych do różnych odbiorców. Spotkanie zorganizowano w gościnnym Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu.
Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców powiatu.
Tematyka obejmowała zasady postępowania w nagłych przypadkach u dzieci i dorosłych, które szczegółowo omówił Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego. Jak wiadomo życie przynosi nam różne nieszczęśliwe wypadki. Niestety codzienność pokazuje, że niewiele osób potrafi odpowiednio zareagować będąc świadkiem takich zdarzeń jak np. zadławienie, utrata przytomności, udar, wylew, zawał serca czy krwotok. Tymczasem podstawową zasadą pierwszej pomocy jest natychmiastowe działanie. Dlatego tak ważna jest znajomość jej podstaw. Zainteresowanie tematem było bardzo duże. Uczestnicy mieli wiele pytań, chętnie też dzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z różnymi przypadkami medycznymi. Dzięki profesjonalnej prelekcji każdy mógł dodatkowo pogłębić swoje umiejętności i wiedzę.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01