Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiat Krośnieński zakończył prace przy stabilizacji osuwiska w ciągu drogi powiatowej nr 1940R Przybówka – Rzepnik – Bratkówka w Pietruszej Woli.

 

przeciecie wstegi


Odbiór inwestycji odbył się 6 grudnia br. w obecności dyrektora – urzędującego członka Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Aleksandra Mercika, członka Zarządu Powiatu Iwony Stefanik, prezesa firmy REMOST Józefa Sirego i kierownika budowy Gracjana Rawskiego.
W imieniu mieszkańców gminy Wojaszówka, słowa podziękowania na ręce przedstawiciela Zarządu Powiatu i wykonawcy za długo oczekiwaną i bardzo potrzebną inwestycję przekazała Iwona Stefanik. – Dziękuję serdecznie, że zadanie znalazło się w tegorocznym budżecie powiatu oraz sprawne i zgodne z terminem przeprowadzenie prac. Mam nadzieję, że inwestycja posłuży przez długie lata naszym mieszkańcom i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.
Osuwisko powstało na zboczu doliny potoku Merla w Pietruszej Woli. Rozpoczynało się ponad drogą na skarpie i schodziło do dna doliny potoku. Biegnąca przez jego obszar droga powiatowa była zniszczona na odcinku około 70 m. Jezdnia drogi osunęła się do dna doliny powodując przesunięcie koryta potoku na całej szerokości osuwiska. Osuwisko zniszczyło też przepust drogowy zagrażając słupom linii energetycznej. Dopiero stabilizacja całego osuwiska wraz z odbudową odcinka drogi pozwoliła na rozwiązanie problemu. Powiat Krośnieński zrealizował zadanie na podstawie pełnej dokumentacji geologiczno – inżynierskiej i techniczno – budowlanej. Koszt inwestycji oszacowano na 1 896 517 zł, z czego dofinansowanie z MSWiA wyniosło 1 517 213 zł.
Zakres planowanych robót obejmował m.in.: roboty przygotowawcze (usunięcie drzew i krzewów, prace rozbiórkowe), roboty drogowe i drenażowe (prace ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie podbudowy, nawierzchni, roboty wykończeniowe), zabezpieczenie osuwiska (wykonanie konstrukcji oporowej z pali, wzmocnienie skarp przez gwoździowanie), przywrócenie przebiegu koryta potoku.
Wykonawcą prac jest firma REMOST z Dębicy.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner