Czy bohaterem można być tylko w nadzwyczajnych okolicznościach? Czy można dokonać szlachetnego czynu w codziennych sytuacjach? Jeśli znasz kogoś, kto bezinteresownie robi wyjątkowe rzeczy dla innych, zgłoś go do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Do 10 grudnia każdy może zgłosić współczesnego bohatera. Nagrodę, która przyznawana jest od sześciu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Już po raz siódmy Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie wyróżnić i uhonorować osoby zaangażowane w prace społeczne, życie lokalnych społeczności, a także te, które dokonały bohaterskiego czynu. W każdym środowisku, w każdym miejscu Polski żyją ci, których można nazwać „powstańcami czasu pokoju”. W poprzednich edycjach jury nagrodziło m.in. nastolatka, który wskoczył do rzeki i uratował dwoje tonących dzieci, policjanta, który uratował mężczyznę znajdującego się w ogarniętym pożarem budynku, czy studenta, który będąc na wakacjach, ocalił życie czterech osób.

Zgłoszenia można wysyłać do 10 grudnia 2017 roku.
Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.1944.pl można wysłać za pomocą e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i korespondencyjnie: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego w pierwszej połowie marca 2018 roku, w 95. rocznicę urodzin Jana Rodowicza „Anody”.

• Nasz Powiat 5 2017