Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaMieszkańcy gminy Iwonicz – Zdrój mają powody do zadowolenia, bowiem zakończyła się przebudowa dróg powiatowych nr 2002R Iwonicz Wieś – Iwonicz  Zdrój i nr 1976R Krosno – Rogi – Iwonicz w miejscowościach Iwonicz Zdrój i Iwonicz. – Dzisiaj wielki dzień zarówno dla Zarządu Powiatu, samorządu gminy Iwonicz  Zdrój i społeczności lokalnej. Bo z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 powiat krośnieński zrealizował ważne i długo oczekiwane zadanie.

Ważne dla powiatowego ciągu komunikacyjnego, mieszkańców gminy, ale też dla kuracjuszy i turystów, którzy tak licznie przyjeżdżają do pięknego Iwonicza Zdroju – powiedział starosta Jan Juszczak, przypominając, że powiat złożył do Programu wniosek na przebudowę dwóch odcinków dróg otrzymując dofinansowanie w wysokości prawie 2,5 mln zł. – Koszt wykonania robót wyniósł w sumie ponad 5 300 tys. zł, w tym roboty podstawowe i dodatkowe, i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej. To pokazuje, że nasz projekt był zasadny i uwzględniał potrzebę przebudowy tej drogi. Zwracając się do obecnego na spotkaniu wicewojewody podkarpackiego Piotra Pilcha serdecznie podziękował za środki przyznane na realizację tego ważnego zadania. Słowa podziękowania przekazał także dla dyrektor Wydziału Infrastruktury  PUW w Rzeszowie Kamili Pilch za dobrą współpracę i merytoryczne podejście do kwestii związanych z tym zadaniem.
Kolejnym ważnym partnerem w przedsięwzięciu jest samorząd gminy Iwonicz  Zdrój – Bardzo dziękuję burmistrzowi Witoldowi Kocajowi za otwartość i poparcie czynami deklarowanej woli współpracy. Udział finansowy, który wynosił 1,5 mln zł był znaczący, ale liczy się także otwartość w tym wszystkim co podejmowaliśmy przy realizacji zadania. Współpraca, wsparcie rządu, wsparcie drugiego samorządu i współdziałanie przynosi efekty i trudno nie zauważyć owoców tej pracy – przyznał starosta dziękując także radnym powiatu: Dorocie Tomasiewicz, Stanisławowi Kenarowi i Józefowi Turkowi, obecnym podczas odbioru, którzy zabiegali o remont tych odcinków dróg oraz wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie za sprawne przeprowadzenie inwestycji.

 

odbior drogi


Droga powiatowa nr 2002R Iwonicz – Iwonicz – Zdrój została przebudowana na całej długości, łącznie 5184 mb. W ramach zadania wykonano: wzmocnienie nawierzchni, przebudowę istniejącego chodnika, przebudowę sześciu przystanków autobusowych, przebudowę skrzyżowania z drogą gminną, budowę trzech oznakowani aktywnych na przejściach dla pieszych.

 

droga Iwonicz


Droga powiatowa nr 1976R Krosno – Rogi – Iwonicz została przebudowana na odcinku 920 mb. Początkowo nie była uwzględniona w projekcie. Jednak zdewastowana po zimie została ujęta w zadaniach dodatkowych. W ramach inwestycji wykonano całkowitą wymianę konstrukcji nawierzchni, przebudowano chodnik na długości 739 mb, wybudowano nowy chodnik na długości 1319 mb, przebudowano skrzyżowanie z drogą gminną w formie ronda, zamontowano inteligentne oświetlenie oraz wybudowano przejścia dla pieszych z azylem.
- Władze państwowe województwa cieszą się z każdej nowej inwestycji drogowej. Ta droga, z której w pierwszej kolejności będą korzystali mieszkańcy Iwonicza- Zdroju i okolicznych gmin, jest również ważna z punktu widzenia województwa, bo wiele osób korzysta z możliwości kuracyjnych uzdrowiska. Droga ułatwi im dojazd. Dziękuję Panu Staroście, urzędnikom za dobrą realizację projektu oraz wykonawcy i zachęcam do składania kolejnych projektów. Chodzi o to abyśmy poprawiali tę infrastrukturę drogową dla dobra nas wszystkich – mówił podczas spotkania wicewojewoda Piotr Pilch.
W imieniu mieszkańców za dobrą współpracę ze Starostwem Powiatowym oraz wykonaną inwestycję podziękował burmistrz gminy W. Kocaj życząc bezpiecznego korzystania z nowych odcinków wyremontowanych dróg.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner