Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Odcinek drogi ekspresowej S19 z Babicy do Barwinka został wpisany na listę podstawowych przedsięwzięć w Kontrakcie Terytorialnym. Kontrakt terytorialny to rodzaj umowy między rządem a samorządem, który wskazuje inwestycje do realizacji w regionie, mające strategiczny charakter dla całego kraju.

Dokument podpisano, 16 października br. w Rzeszowie podczas konferencji „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia” z udziałem przedstawicieli rządu, europosła, parlamentarzystów, marszałka województwa podkarpackiego, wojewody podkarpackiego, samorządowców.
Droga z Babicy do Barwinka znalazła się na liście podstawowej. S19 jest częścią europejskiego szlaku Via Carpathia z Kłajpedy przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię, aż do Grecji.
Podczas konferencji zostały podpisane także listy intencyjne z przedstawicielami samorządów w związku z planowanymi inwestycjami drogowymi w województwie.

S 19

W imieniu samorządu powiatu krośnieńskiego list podpisał starosta Jan Juszczak , w kwestii budowy nowej drogi dwujezdniowej na odcinku Miejsce Piastowe – Sanok o parametrach drogi klasy GP (droga główna ruchu przyśpieszonego).

• Nasz powiat VII VIII 2018