Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Krośnieński Jan Juszczak nagrodził nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w roku szkolnym 2016/2017 oraz wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom.

Powiatowe obchody tego święta odbyły się 12 października w Zespole Szkół w Iwoniczu z udziałem zaproszonych gości: radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Borcza, przedstawicieli Powiatu Krośnieńskiego z przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Gładyszem i starostą Janem Juszczakiem, burmistrza gminy Iwonicz – Zdrój Witolda Kocaja, zastępcy Komendanta Miejskiej PSP w Krośnie Zbigniewa Nowaka oraz dyrektorów szkół i placówek kulturalnych, nauczycieli i młodzieży szkolnej.

program artystyczny

Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno - muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza Zdroju. Program przygotowany został pod kierunkiem Jolanty Sałaty, Wioletty Zawady i Justyny Biskup.
W podziękowaniu za codzienny trud, wysiłek i poświęcenie Starosta Krośnieński przyznaje nagrody nauczycielom i pedagogom, a Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją do ich wręczenia. W tym roku uhonorowano jedenaście osób ze szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński. Listy gratulacyjne i kwiaty wręczali starosta Jan Juszczak i przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz.

edukacja nauczyciele

Nagrody otrzymali: Maria Blicharczyk (ZS w Iwoniczu), Bogusława Farbaniec (Dom Wczasów Dziecięcych w Rymanowie), Agnieszka Gościńska (ZS w Iwoniczu), Krystyna Górska (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Elżbieta Hasiak (PPP Nr 1 w Krośnie), Halina Józefczyk – Habrat (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Patrycja Józefowicz (ZS przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu), Marta Kuc – Jagiełło (PPP w Miejscu Piastowym), Anna Pastuszak (PPP w Miejscu Piastowym), Dariusz Urbanek (ZS w Jedliczu), Katarzyna Zajdel (LO w Jedliczu).
Ponadto nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała Katarzyna Kotowska (PPP Nr 1 w Krośnie) i Andrzej Cynarski (LO w Jedliczu), który otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Święto Edukacji to także dobry czas do nagrodzenia wyróżniających się uczniów. Starosta Krośnieński przyznał stypendia 68 uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uzyskali znaczące osiągnięcia w nauce, olimpiadach i zawodach sportowych. Dyplomy wraz z życzeniami wręczał wicestarosta Adolf Kasprzyk.
Gratulując wszystkim nagrodzonym starosta Jan Juszczak przypomniał, że Powiat Krośnieński od wielu lat dokonuje podsumowania pracy za miniony rok szkolny w obszarze z zakresu wyników w nauce zarówno w pracy nauczycieli i wychowawców jak i podsumowania roku sportowego. Z uznaniem mówił o pracy nauczycieli – Jako samorząd Powiatu Krośnieńskiego staramy się chociaż symbolicznie uszanować pracę nauczycieli, która została pięknie przedstawiona przez młodzież w programie artystycznym. Była tam mowa o tym kim jest nauczyciel, jak ważną rolę odgrywa w systemie oświaty, a przede wszystkim jak ważną osobą jest dla młodych ludzi. Te dzisiejsze nagrody, stypendia i dyplomy są symboliczną formą podziękowania za Wasz trud, zaangażowanie i cieszy nas to, jeśli są dobre wyniki i osiągnięcia w poszczególnych szkołach. – Starosta podkreślił również, że samorząd powiatu stara się, żeby stwarzać dobre warunki do zdobywania wiedzy czy też uprawiania sportu. - Miniony rok był pod tym względem udany. Powiat zrealizował szereg inwestycji dzięki którym poprawiły się warunki nauki i uprawiania sportu, doposażono pracowanie, podniesiono jakość kształcenia uczniów poprzez dodatkowe staże i praktyki oraz kwalifikacje nauczycieli. To wszystko powinno służyć temu, abyśmy się wspólnie wspierali w działaniach na rzecz podniesienia jakości kształcenia w naszych szkołach, ku zadowoleniu uczniów i satysfakcji nauczycieli. Chciałbym, aby Państwo w nowym roku szkolnym przeżywali dobre, wzniosłe chwile dające radość, satysfakcję i mieli na tyle hartu ducha żeby przezwyciężyć trudne sytuacje i iść zwycięsko do przodu z podniesioną głową.
W imieniu poseł RP Joanny Frydrych najlepsze życzenia i gratulacje dla nauczycieli przekazał Paweł Kolb. Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i organizatorów skierował burmistrz gminy Iwonicz Zdrój Witold Kocaj.

Wykaz uczniów, którzy otrzymali stypendium powiatowe za osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.

• Nasz Powiat 5 2017