Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaZ okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Krośnieński Jan Juszczak nagrodził nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w roku szkolnym 2016/2017 oraz wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom.

 Powiatowe obchody tego święta odbyły się 12 października w Zespole Szkół w Iwoniczu z udziałem zaproszonych gości: radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Borcza, przedstawicieli Powiatu Krośnieńskiego z przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Gładyszem i starostą Janem Juszczakiem, burmistrza gminy Iwonicz – Zdrój Witolda Kocaja, zastępcy Komendanta Miejskiej PSP w Krośnie Zbigniewa Nowaka oraz dyrektorów szkół i placówek kulturalnych, nauczycieli i młodzieży szkolnej.

 

program artystyczny

 

Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno - muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza Zdroju. Program przygotowany został pod kierunkiem Jolanty Sałaty, Wioletty Zawady i Justyny Biskup.
W podziękowaniu za codzienny trud, wysiłek i poświęcenie Starosta Krośnieński przyznaje nagrody nauczycielom i pedagogom, a Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją do ich wręczenia. W tym roku uhonorowano jedenaście osób ze szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński. Listy gratulacyjne i kwiaty wręczali starosta Jan Juszczak i przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz.

 

edukacja nauczyciele

 

Nagrody otrzymali: Maria Blicharczyk (ZS w Iwoniczu), Bogusława Farbaniec (Dom Wczasów Dziecięcych w Rymanowie), Agnieszka Gościńska (ZS w Iwoniczu), Krystyna Górska (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Elżbieta Hasiak (PPP Nr 1 w Krośnie), Halina Józefczyk – Habrat (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Patrycja Józefowicz (ZS przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu), Marta Kuc – Jagiełło (PPP w Miejscu Piastowym), Anna Pastuszak (PPP w Miejscu Piastowym), Dariusz Urbanek (ZS w Jedliczu), Katarzyna Zajdel (LO w Jedliczu).
Ponadto nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała Katarzyna Kotowska (PPP Nr 1 w Krośnie) i Andrzej Cynarski (LO w Jedliczu), który otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Święto Edukacji to także dobry czas do nagrodzenia wyróżniających się uczniów. Starosta Krośnieński przyznał stypendia 68 uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uzyskali znaczące osiągnięcia w nauce, olimpiadach i zawodach sportowych. Dyplomy wraz z życzeniami wręczał wicestarosta Adolf Kasprzyk.
Gratulując wszystkim nagrodzonym starosta Jan Juszczak przypomniał, że Powiat Krośnieński od wielu lat dokonuje podsumowania pracy za miniony rok szkolny w obszarze z zakresu wyników w nauce zarówno w pracy nauczycieli i wychowawców jak i podsumowania roku sportowego. Z uznaniem mówił o pracy nauczycieli – Jako samorząd Powiatu Krośnieńskiego staramy się chociaż symbolicznie uszanować pracę nauczycieli, która została pięknie przedstawiona przez młodzież w programie artystycznym. Była tam mowa o tym kim jest nauczyciel, jak ważną rolę odgrywa w systemie oświaty, a przede wszystkim jak ważną osobą jest dla młodych ludzi. Te dzisiejsze nagrody, stypendia i dyplomy są symboliczną formą podziękowania za Wasz trud, zaangażowanie i cieszy nas to, jeśli są dobre wyniki i osiągnięcia w poszczególnych szkołach. – Starosta podkreślił również, że samorząd powiatu stara się, żeby stwarzać dobre warunki do zdobywania wiedzy czy też uprawiania sportu. - Miniony rok był pod tym względem udany. Powiat zrealizował szereg inwestycji dzięki którym poprawiły się warunki nauki i uprawiania sportu, doposażono pracowanie, podniesiono jakość kształcenia uczniów poprzez dodatkowe staże i praktyki oraz kwalifikacje nauczycieli. To wszystko powinno służyć temu, abyśmy się wspólnie wspierali w działaniach na rzecz podniesienia jakości kształcenia w naszych szkołach, ku zadowoleniu uczniów i satysfakcji nauczycieli. Chciałbym, aby Państwo w nowym roku szkolnym przeżywali dobre, wzniosłe chwile dające radość, satysfakcję i mieli na tyle hartu ducha żeby przezwyciężyć trudne sytuacje i iść zwycięsko do przodu z podniesioną głową.
W imieniu poseł RP Joanny Frydrych najlepsze życzenia i gratulacje dla nauczycieli przekazał Paweł Kolb. Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i organizatorów skierował burmistrz gminy Iwonicz Zdrój Witold Kocaj.

 Wykaz uczniów, którzy otrzymali stypendium powiatowe za osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner