W pierwszą niedzielę sierpnia (6.08) na stadionach w Korczynie i Komborni rozegrano XIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krośnieńskiego.
O najwyższe trofeum rywalizowało dziewięć drużyny reprezentujących gminy powiatu Krośnieńskiego: LKS Nafta Splast Jedlicze, LKS Jasiołka Jaśliska, LKS Polonia Kopytowa, LKS Iskra Iskrzynia, GLKS Karpaty Klimkówka, GKS Zamczysko Odrzykoń, LUKS Partyzant Mal Bud 1 Targowiska, LKS Lubatówka, LKS Zorza Łęki Dukielskie.

Spotkanie oficjalnie otworzył wicestarosta Adolf Kasprzyk witając zawodników, trenerów oraz kibiców i przybyłych gości życząc dobrych wyników, sportowej rywalizacji i dziękując za przybycie w tak słoneczny dzień.
Drużyny podzielono na trzy grupy. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a ich zwycięscy spotkali się w finale. Każdy mecz trwał 2 x 15 minut. Do gier finałowych awansowały drużyny: LKS Lubatówka, LUKS Partyzant Mal Bud 1 Targowiska i LKS Zorza Łęki Dukielskie. Mecze finałowe rozgrywane były również w systemie „każdy z każdym”.

I m. LUKS Partyzant Mal Bud 1 Targowiska

II m. LKS Lubatówka

III m. LKS Zorza Łęki Dukielskie

Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Targowisk. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Lubatówki, natomiast Łęki Dukielskie uplasowały się na pozycji trzeciej.
Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe(stroje piłkarskie, polary, koszulki i piłki) i dyplomy, które wręczali starosta Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, radny powiatu Marian Pelczar, wójt gminy Korczyna Jan Zych, prezes OZPN w Krośnie Wojciech Sokołowski, przewodniczący Wydziału Gier Mieczysław Kilar.
Zamykając turniej starosta Jan Juszczak podziękował zawodnikom za przyjęcie zaproszenia. – Już sam fakt udziału w turnieju świadczy, że jesteście liderami w swoich gminach. W większości były tutaj drużyny, które zwyciężyły w rozgrywkach o Puchar Wójta czy Burmistrza. Dziękuję za Waszą obecność, za rywalizację i, że wytrwaliście do końca. Życzę na dalszej drodze piłkarskiej sukcesów, a jeśli będą porażki to trzeba je zostawić za sobą i iść do przodu. Tego Wam życzę i do zobaczenia za rok, na jubileuszowym turnieju.
Mecze sędziowali: Paweł Pitak, Łukasz Karkoszka, Maciej Wołek, Sławomir Kielar, Piotr Prajsnar, Krzysztof Wojnar, Wiesław Pyzia.
Starostwo Powiatowe w Krośnie dziękuje OZPN w Krośnie za oddelegowanie sędziów do turnieju oraz SPPR w Krośnie za opiekę medyczną.

Protokół z XIX Turnieju o Puchar Starosty

• Nasz Powiat 5 2017