Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania3 maja 1791 roku polski sejm uchwalił konstytucję. Stała się ona chlubą, gdyż była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą określającą nowożytne zasady sprawowania władzy i wykonywania swoich powinności wobec Ojczyzny. Dla uczczenia 226. rocznicy tego wydarzenia Powiat Krośnieński zorganizował uroczystości rocznicowe, które rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Iwona w Iwoniczu – Zdroju. W patriotycznej homilii ks. proboszcz Bogdan Nitka przypomniał, że 3 maja to także święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – Maryja wskazuje na dwie cechy: uczy nas uwielbienia Boga i wdzięczności. My dzisiaj chcemy iść tropem Maryi. Oddając Jej cześć postawmy sobie pytanie czy jesteśmy podobni do Królowej i czy nauczyliśmy się wdzięczności?
Po nabożeństwie delegacje prowadzone przez Gminną Orkiestrę Dętą z Iwonicza i poczty sztandarowe przeszły pod Krzyż Milenijny. 

 

goscie

 

Zaproszeni goście: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, służb mundurowych, radni, członkowie stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, młodzież i harcerze złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze.

 

Burmistrz

 

W tym szczególnym miejscu historię powstania Konstytucji 3 Maja przypomniał burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj. – Patrząc na karty polskiej historii można zauważyć, że Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który dawał nadzieję dla ludzi, którzy marzyli o wolnej Polsce.  Polacy cieszyli się tymi nowatorskimi zapisami w konstytucji.
 Uważam, że Konstytucja 3 Maja dzisiaj jest drogowskazem, który mówi nam, że konstytucja w każdym kraju, a w Polsce szczególnie jest fundamentem na którym można budować uczciwy, spokojny, życzliwy dla każdego kraj. Rocznica Konstytucji 3 Maja mówi nam dzisiaj, że wszelkie akty prawne powinny być zawsze uchwalane zgodnie z konstytucją.
Druga część uroczystości  odbyła się na Placu Dietla. Licznie zgromadzoną publiczność powitał w imieniu władz samorządowych Powiatu Krośnieńskiego wicestarosta Adolf Kasprzyk. – Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę podjęcia największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa i składamy hołd jej twórcom. Powiat każdego roku organizuje trzeciomajowe obchody w innej jego części. W tym roku mamy okazję na świętowanie w jednym z najurokliwszych miejsc naszego powiatu. W tegorocznym święcie uczestniczyła dziecięca grupa taneczna z Budapesztu, która uświetniła część artystyczną obchodów. Wicestarosta przypomniał o współpracy partnerskiej Powiatu Krośnieńskiego z XVII Dzielnicą Budapesztu. – W ramach tej współpracy nasze zespoły artystyczne, chóry, orkiestry, szkoły, uczestniczą naprzemiennie w ważnych wydarzeniach, a także obchodach świąt państwowych. Oddając hołd naszym przodkom, naszym nauczycielom patriotyzmu, pragnę podziękować wszystkich uczestnikom dzisiejszej uroczystości. Słowa podziękowania skierował również do władz miasta Iwonicz – Zdrój za współpracę i wspólną organizację święta.

 

dzieci


 Na iwonickiej scenie oprócz zespołu tanecznego z XVII Dzielnicy Budapesztu wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Iwonicza oraz laureaci Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej.

 

Krakowiak

 

Niespodzianką dla wszystkich był taniec Krakowiak, którego węgierskie dzieci nauczyła Małgorzata Machnik z GOK w Miejscu Piastowym.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner