Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński, zorganizowało Piknik Artystyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Ideą imprezy jest promowanie rodzinnych wartości, dobrych wzorców oraz zdrowego stylu życia. Piknik jest połączeniem zabawy z nauką i cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników.
Jednym z wydarzeń imprezy było podsumowanie konkursu literackiego „Rodzina Energią dla Polski” organizowanego w ramach Narodowego Dnia Życia. Działania te wpisują się w przyjęty do realizacji Plan Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim. Przewodnicząca jury Jolanta Bajgier podsumowując konkurs podkreśliła, że wszyscy, którzy starają się przelać swoje myśli na papier zasługują na wyróżnienie, słowa podziękowania należą się również nauczycielom i opiekunom.

Piknik laureaci konkursu

Nagrody wraz dyplomami i gratulacjami laureatom wręczył wicestarosta Adolf Kasprzyk.

piknik stypendysci

Od 2010 r. Starosta Krośnieński wspiera wyróżniających się uczniów przyznając stypendia, za wysokie wyniki w nauce i sporcie. Powiatowy Piknik jest okazją do uhonorowania tych najzdolniejszych młodych ludzi.

piknik nagrodzeni

Okolicznościowe nagrody i słowa podziękowania przekazano również uczniom iwonickiego gastronomika Ewelinie Józefczyk  i Maciejowi Dudkowi za udział w prestiżowych konkursach i zdobycie wysokich lokat oraz nauczycielom  zawodu Marcie Fejkiel i Irenie Ząbkiewicz za profesjonalne przygotowanie swoich podopiecznych.
Listy gratulacyjne przekazali przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz i wicestarosta Adolf Kasprzyk, który przypomniał zebranym, że blisko trzynaście lat temu Sejm RP wprowadził święto Narodowego Dnia Życia, a Powiat Krośnieński już po raz szósty przyłącza się do tych obchodów. – Dzisiejsze spotkanie jest okazją do tego, aby zaprezentować naszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieński. Na scenie są Ci najlepsi z najlepszych, wyróżnieni przez Zarząd Powiatu za ich pracę i osiągnięcia. Dzisiejsze spotkanie jest również okazją by podsumować konkurs literacki i nagrodzić laureatów. Korzystając z okazji chcemy zaprosić wszystkich gimnazjalistów i pokazać co dzieje się w  naszych szkołach, poza codzienną pracą, a jest się czym pochwalić i warto z tą ofertą się zapoznać. Na zakończenie pogratulował i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i zapewnienia takiej atmosfery podczas Pikniku.
Atmosferę dobrej zabawy zapewnili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Na scenie wystąpili: Zespół Tańca „Krakowiak” z Zespołu Szkół w Iwoniczu, Andżelika i Ada Bocheńskie absolwentki Zespołu Szkół w Jedliczu, Ksena Dubis z ZSGH.

Piknik musztra

Musztrę paradną zaprezentowali uczniowie z LO w Jedliczu, a w wykonaniu uczniów ZS w Jedliczu można było obejrzeć pokaz judo.

piknik pokaz

Wszystkich zachwycił widowiskowy pokaz gastronomiczny z płonącymi naleśnikami w roli głównej przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno –Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju.
Przez cały czas trwania imprezy czynne były stoiska szkół ponadgimnazjalnych: ZS w Jedliczu, LO w Jedliczu, ZS w Iwoniczu, ZSGH w Iwoniczu Zdroju i ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu, na których nauczyciele wraz z uczniami prezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek. Uczniowie mogli, także skorzystać z porad pracowników Poradni Pedagogicznych z Krosna i Miejsca Piastowego. Badania prowadzono pod kątem predyspozycji zawodowych. Mają one na celu umożliwić uczniom lepsze poznanie siebie i własnych predyspozycji zawodowych.

piknik badania

Zainteresowani mogli skorzystać również z porad związanych z profilaktyką antynikotynową, badań przeprowadzanych za pomocą narkogogli i alkogogli oraz badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, których udzielali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie. Zwieńczeniem Pikniku była projekcja filmu dla młodzieży „Power Rangers”.Wyniki konkursu literackiego
I m. – Oliwia Zajdel (Iwonicz)
II m. – Zofia Kubit (Miejsce Piastowe)