Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaStarostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński, zorganizowało Piknik Artystyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Ideą imprezy jest promowanie rodzinnych wartości, dobrych wzorców oraz zdrowego stylu życia. Piknik jest połączeniem zabawy z nauką i cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników.

Jednym z wydarzeń imprezy było podsumowanie konkursu literackiego „Rodzina Energią dla Polski” organizowanego w ramach Narodowego Dnia Życia. Działania te wpisują się w przyjęty do realizacji Plan Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim. Przewodnicząca jury Jolanta Bajgier podsumowując konkurs podkreśliła, że wszyscy, którzy starają się przelać swoje myśli na papier zasługują na wyróżnienie, słowa podziękowania należą się również nauczycielom i opiekunom.

 

Piknik laureaci konkursu

 

Nagrody wraz dyplomami i gratulacjami laureatom wręczył wicestarosta Adolf Kasprzyk.

 

piknik stypendysci

 

Od 2010 r. Starosta Krośnieński wspiera wyróżniających się uczniów przyznając stypendia, za wysokie wyniki w nauce i sporcie. Powiatowy Piknik jest okazją do uhonorowania tych najzdolniejszych młodych ludzi.

 

piknik nagrodzeni

 

Okolicznościowe nagrody i słowa podziękowania przekazano również uczniom iwonickiego gastronomika Ewelinie Józefczyk  i Maciejowi Dudkowi za udział w prestiżowych konkursach i zdobycie wysokich lokat oraz nauczycielom  zawodu Marcie Fejkiel i Irenie Ząbkiewicz za profesjonalne przygotowanie swoich podopiecznych.
Listy gratulacyjne przekazali przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz i wicestarosta Adolf Kasprzyk, który przypomniał zebranym, że blisko trzynaście lat temu Sejm RP wprowadził święto Narodowego Dnia Życia, a Powiat Krośnieński już po raz szósty przyłącza się do tych obchodów. – Dzisiejsze spotkanie jest okazją do tego, aby zaprezentować naszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieński. Na scenie są Ci najlepsi z najlepszych, wyróżnieni przez Zarząd Powiatu za ich pracę i osiągnięcia. Dzisiejsze spotkanie jest również okazją by podsumować konkurs literacki i nagrodzić laureatów. Korzystając z okazji chcemy zaprosić wszystkich gimnazjalistów i pokazać co dzieje się w  naszych szkołach, poza codzienną pracą, a jest się czym pochwalić i warto z tą ofertą się zapoznać. Na zakończenie pogratulował i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i zapewnienia takiej atmosfery podczas Pikniku.
Atmosferę dobrej zabawy zapewnili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Na scenie wystąpili: Zespół Tańca „Krakowiak” z Zespołu Szkół w Iwoniczu, Andżelika i Ada Bocheńskie absolwentki Zespołu Szkół w Jedliczu, Ksena Dubis z ZSGH.

 

Piknik musztra

 

Musztrę paradną zaprezentowali uczniowie z LO w Jedliczu, a w wykonaniu uczniów ZS w Jedliczu można było obejrzeć pokaz judo.

 

piknik pokaz

 

Wszystkich zachwycił widowiskowy pokaz gastronomiczny z płonącymi naleśnikami w roli głównej przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno –Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju.
Przez cały czas trwania imprezy czynne były stoiska szkół ponadgimnazjalnych: ZS w Jedliczu, LO w Jedliczu, ZS w Iwoniczu, ZSGH w Iwoniczu Zdroju i ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu, na których nauczyciele wraz z uczniami prezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek. Uczniowie mogli, także skorzystać z porad pracowników Poradni Pedagogicznych z Krosna i Miejsca Piastowego. Badania prowadzono pod kątem predyspozycji zawodowych. Mają one na celu umożliwić uczniom lepsze poznanie siebie i własnych predyspozycji zawodowych.

 

piknik badania

 

Zainteresowani mogli skorzystać również z porad związanych z profilaktyką antynikotynową, badań przeprowadzanych za pomocą narkogogli i alkogogli oraz badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, których udzielali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie. Zwieńczeniem Pikniku była projekcja filmu dla młodzieży „Power Rangers”.Wyniki konkursu literackiego
I m. – Oliwia Zajdel (Iwonicz)
II m. – Zofia Kubit (Miejsce Piastowe)
III m. – Agata Tomacha (Zręcin)
Wyróżnienia: Weronika Skalska (Zręcin), Olga Nagłowicz (Zręcin), Magdalena Komisarz (Potok), Magdalena Grzesik (Potok), Mirosław Szybka (Iwonicz)

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner