Podczas czternastych Targów Edukacyjnych dla gimnazjalistów swoją ofertę zaprezentowały 22 szkoły z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.
Targi odbyły się 27 marca w hali widowiskowo – sportowej w Krośnie.

Jak co roku były stoiska, ulotki, prezentacje multimedialne oraz rozmowy z uczniami i nauczycielami. Targi mają pomóc młodym ludziom w wyborze odpowiedniej szkoły, aby wybór był świadomy i do końca przemyślany.
Na tegorocznych Targach zaprezentowały się  m.in. szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu; Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu; Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy funkcjonujący w ramach ZSGH; Zespół Szkół w Iwoniczu; Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu. Szkoły te dostosowują swoją ofertę kształcenia do zmieniającego się zapotrzebowania na rynku pracy, oferują atrakcyjne kierunki i ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Wszyscy zainteresowani otrzymali informatory dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Oferta edukacyjna szkół prowadzonych przez powiat dostępna jest także na stronie internetowej: www.powiat.krosno.pl w menu: Edukacja.

• Nasz Powiat 4 2017 1