W siedzibie Senatu, 10 marca br. odbyła się konferencja pt. „Ochrona konsumentów w dobie rozwoju srebrnej gospodarki” zorganizowana z okazji Światowego Dnia Konsumenta.

Organizatorami byli: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Senacki Zespół ds. Ochrony Konsumentów, której przewodniczącym jest senator Ryszard Majer oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Premier Beata Szydło.

konferencja UOKIK

Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat pozycji seniorów we współczesnej gospodarce – jak wpływają na rynek produktów i usług w Polsce, w jaki sposób przedsiębiorcy dostosowują produkty i usługi do tej grupy konsumentów. Omówili również nieuczciwe praktyki rynkowe na podstawie doświadczeń UOKiK i rzeczników konsumentów.

konferencja UOKIK nagrodzeni

Podczas uroczystości wyróżniono prezydenckim Krzyżem Zasługi rzeczników konsumentów. W gronie dziesięciu najlepszych znalazła się Elżbieta Sługocka – Krupa, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Krośnie, uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi.
Odznaczenia zostały przyznane rzecznikom konsumentów, którzy swoją postawą i zaangażowaniem szczególnie wspierają konsumentów.

źródło UOKiK

• Nasz Powiat 4 2017 1