Wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk odebrał z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na zabezpieczenie osuwisk.

Promesa wicestarosta

Spotkanie z udziałem podkarpackich przedstawicieli samorządów poszkodowanych w latach 2010 - 2016, odbyło się 7 marca br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
Środki w kwocie 2,495 tys. zł pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i są przeznaczone na likwidację osuwiska w ciągu drogi powiatowej nr 1940R Przybówka – Rzepnik – Bratkówka w miejscowości Pietrusza Wola.

OSUWISKO LOKALIZACJA

Zakres prac związanych z zabezpieczeniem osuwiska obejmuje m.in. wykonanie palisady z pali, zabezpieczenie górnej części geosiatką z gwoździowaniem skarpy, rozbiórkę uszkodzonego przepustu, wykonanie drenów wgłębnych w górnej części osuwiska i wzdłuż drogi, wyprofilowanie skarp wraz z umocnieniem. W ramach zadania przebudowana zostanie również droga powiatowa, na odcinku stabilizowanego osuwiska, zostaną utwardzone pobocza, wykonana nowa nawierzchnia jezdni, zwiększy się szerokość drogi od 5,5 do 6,00 m. Wartość inwestycji wyniesie 3 119 718 zł.
Łącznie podkarpackie samorządy otrzymały 22,5 mln zł, które zostaną przeznaczone na remont lub odbudowę zniszczonej infrastruktury.

• Nasz Powiat 3 2017