logo fundusze

Na ostatniej sesji (06.03) radni powiatu przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji projektu pn. „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w ZSGH w Iwoniczu – Zdroju, ZS w Iwoniczu i ZS w Jedliczu”.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem przedstawił wicestarosta Adolf Kasprzyk. Wniosek Powiatu Krośnieńskiego o dofinansowanie projektu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie konkursu w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania.
Całkowita wartość projektu wynosi 566 825 zł, w tym dofinansowanie to kwota 538 483,75 zł  i wkład własny powiatu 28 341,25 zł.
Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w trzech placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat. W ramach projektu zorganizowane zostaną szkolenia dla nauczycieli w zakresie prowadzenia metody projektu edukacyjnego oraz metody eksperymentu,  a także różnorodne zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla uczniów m.in. z matematyki, języków angielskiego i niemieckiego, koło naukowe „Szkiełko czy oko”.  Szkoły wyposażone zostaną także w nowy sprzęt m.in. komputery przenośne, drukarki 3D, tablice interaktywne, wizualizery, oprogramowanie dydaktyczne oraz opracowanie i wdrożenie programu „Bezpieczny internet” i szkolenia „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Ilość godzin w poszczególnych placówkach uzależniona będzie od wielkości szkoły i liczby uczniów.
Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2018 roku.

• Nasz Powiat 5 2017