Już po raz trzeci odbyły się Podkarpackie Mistrzostwa Samorządowe w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Zarządu PSST.

Przedstawiciele samorządów – urzędów miast, gmin, powiatów, spotkali się 3 marca w Ośrodku Sportów Zimowych „Lesko – SKI” Weremień koło Leska.
Powiat Krośnieński reprezentowała drużyna w składzie: Adriana Zając, Bogusław Chłap i Czesław Mazurek.
Piękna pogoda i doskonale przygotowany stok sprzyjały zdrowej rywalizacji. Zawody były okazją do integracji, aktywnego wypoczynku i sprawdzenia swoich umiejętności.
Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach:
1. Kobiety – władze i pracownicy samorządowi
2. Mężczyźni – władze samorządowe
3. Mężczyźni – pracownicy samorządowi
W wynikach indywidualnych piąte miejsce zajęła Adriana Zając w swojej kategorii, natomiast drużynowo uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce.
Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje i niespodzianki m.in. zjazd na workach z sianem. W tej konkurencji wysokie drugie miejsce zajął Bogusław Chłap, jako czwarta do mety dojechała Adriana Zając.
Nagrody i puchary najlepszym zawodnikom wręczał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Celem imprezy jest integracja samorządów, rozwój aktywności fizycznej urzędników, a także poruszenie istotnych zagadnień związanych z rozwojem dyscyplin sportów zimowych.

• Nasz Powiat I II 2017 1