Alicja Staroń, Grzegorz Argasiński i Krzysztof Krukar otrzymali tytuł Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2016 roku.
Uroczysta gala wręczania statuetek odbyła się 16 lutego w Zespole Szkół w Korczynie.

Po powitaniu gości, minutą ciszy uczczono pamięć Przewodniczącego Rady Powiatu Edwarda Nowaka i jednocześnie Przewodniczącego Kapituły Plebiscytowej, którego pożegnaliśmy kilka tygodni temu.
XVI Plebiscyt mógł zaistnieć dzięki organizatorom, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, dziesięć urzędów gminnych z terenu powiatu krośnieńskiego i tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Organizatorzy desygnowali do organizacji tego przedsięwzięcia swoich przedstawicieli i w ten sposób powstała 16.osobowa Kapituła.
Na listach wytypowanych przez Kapitułę znalazły się nazwiska osób, które mają na swym koncie sportowe sukcesy i osiągnięcia. Swoich faworytów spośród kilkudziesięciu kandydatów wybierali czytelnicy tygodnika „Nowe Podkarpacie”. To oni wysyłając kupony i SMS-y decydowali kto otrzyma ten zaszczytny tytuł. W sumie czytelnicy „Nowego Podkarpacia” wypełnili 258 kuponów i wysłali 2635 SMS-ów.

wręczenie działaczowi

Tytuł najpopularniejszego działacza otrzymał Krzysztof Krukar, prezes Ludowego Klubu Sportowego Beskid w Posadzie Górnej.

działacz

Wśród nominowanych znaleźli się również: Robert Jakubczyk, Mariusz Biskup, Marek Marcisz, Dawid Kudła, Marian Janik, Mariusz Rogala, Marek Farbaniec, Ryszard Bargiel, Bogusław Rogowski.

wręczenie trenerowi

Za najpopularniejszego trenera uznano Grzegorza Argasińskiego, trenera piłki ręcznej w UKS GEM Posada Górna, nauczyciela wychowania fizycznego.

trenerzy

Nominowani w tej kategorii byli: Witold Zatorski, Dariusz Soliński, Beata Wosiewicz, Konrad Cieślak, Paweł Gazda, Mariusz Jakieła, Roman Lechoszest, Waldemar Szafran.

wręczenie sportowiec

Najpopularniejszym sportowcem powiatu krośnieńskiego została Alicja Staroń, piłkarka ręczna, zawodniczka Klubu Sportowego Handball Posada Górna najmłodsza z nominowanych do plebiscytu sportowców.

sportowcy

Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: Sławomir Farbaniec, Weronika Bykowska, Józef Maraj, Radosław Niepokój.
Zwycięzcy w kategorii Najpopularniejszy otrzymali pamiątkowe statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego – Zajdla.
Po raz kolejny nagrody dla Najlepszych sportowców przyznał Starosta Krośnieński. Wyboru tych najlepszych dokonała Kapituła plebiscytu biorąc pod uwagę wyniki sportowe i osiągnięcia przyznała 8 nagród w trzech kategoriach: najlepsi sportowcy, piłkarze i sportowcy niepełnosprawni.
Za Najlepszego piłkarza uznano Kamila Pęcaka, zawodnika V ligowej drużyny Przełęcz Dukla. Drugie miejsce zajął Robert Kozubal reprezentujący LUKS Partyzant Malbut 1 Targowiska. Miejsce trzecie przypadło Sławomirowi Zygarowiczowi z LKS Orzeł Pustyny.
Najlepszym sportowcem roku 2016 została Kamila Cichoń, biathlonistka reprezentująca IKN Górnik Iwonicz – Zdrój. Na miejscu drugim uplasował się Szymon Sajdak strzelec sportowy z UKS Olimpijczyk Krosno. Trzecią lokatę zdobył Kryspin Paradysz karateka, zawodnik Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

niepełnopprawni

W kategorii sportowcy niepełnosprawni dwie równorzędne nagrody Kapituła przyznała Józefowi Marajowi, który uprawia strzelectwo pneumatyczne oraz Piotrowi Grabowskiemu, narciarzowi i biathloniście. Zawodnicy reprezentują Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących.

najlepsi

Nagrodzonym i nominowanym nagrody wraz z podziękowaniami i gratulacjami wręczali: poseł na Sejm Bogdan Rzońca, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, wójtowie i burmistrzowie gmin, prezes tygodnika „Nowe Podkarpacie” Tadeusz Więcek, wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Bogdan Józefowicz.
Na zakończenie spotkania głos zabrał gospodarz gminy wójt Korczyny Jan Zych oraz starosta Jan Juszczak. – Już po raz szesnasty Powiat Krośnieński organizuje galę sportu krośnieńskiego i dzięki temu mamy okazję zobaczyć tych najlepszych, najpopularniejszych, tych którzy są widoczni na tej ziemi oraz tych, którzy osiągają dobre wyniki już na arenie międzynarodowej – podkreślił starosta Jan Juszczak. To  daje nam powód do radości i satysfakcji. Samorządy gminne poprzez dobrą współpracę z klubami, działaczami i trenerami promują tych najlepszych w różnych dziedzinach sportu. Za te działania dziękuję wszystkim samorządom, ale również trenerom, działaczom za trud i pasję oraz sportowcom za dostarczanie nam pozytywnej adrenaliny i rywalizacji. Dziękuję za te osiągnięcia w roku ubiegłym i pozostaję w nadziei, że ten rok będzie również udany, zarówno w nowe talenty, ale także nowe wyniki sportowe. – Słowa podziękowania za współorganizację starosta złożył wójtowi gminy Korczyna, dyrektorowi obiektu szkolnego za wspaniałe przyjęcie oraz wszystkim obecnym podczas gali. – Myślę, że atmosfera, która nam towarzyszy pozostanie w naszych sercach i zachęci nas do tego, aby kontynuować plebiscyt i organizować tą galę ku zadowoleniu, tych którzy uprawiają różne dyscypliny sportu.

karatecy

Galę sportu uatrakcyjniły występy solistów, formacji tanecznych ze Studia Tanecznego Gracja z Krosna i Korczyny, występ Zbigniewa Mięsowicza na harmonijce ustnej, pokaz sportowy karateków prowadzonych przez Romana Woźniaka oraz Orkiestra Dęta OSP z Iskrzyni.

taniec

Organizatorzy składają podziękowania sponsorowi imprezy, którym był Bank Spółdzielczy w Rymanowie, dyrektorowi ZS w Korczynie Arturowi Stodolakowi, dyrektorowi GOK Wojciechowi Tomkiewiczowi oraz pracownikom tych jednostek za pomoc przy organizacji imprezy.

• Nasz Powiat 3 2017