Na ostatniej sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego (6.02) wybrano nowego przewodniczącego rady, którym został Kazimierz Gładysz.

nowe prezydium

Kazimierz Gładysz zastąpił na tym stanowisku Edwarda Nowaka, który zmarł 2 stycznia br.
Na funkcje przewodniczącego rady zgłoszono dwóch kandydatów, Kazimierza Gładysza zarekomendował wicestarosta Adolf Kasprzyk i Stanisława Kenara zgłoszonego przez radnego Andrzeja Krężałka w imieniu Koła radnych PiS.

głosowanie Kenar

Po prezentacji kandydatów przeprowadzono głosowanie tajne. Kazimierz Gładysz otrzymał 14 głosów „za”, Stanisława Kenara poparło 9 radnych.

Kazimierz Gładysz

Kazimierz Gładysz jest radnym powiatowym z terenu gminy Chorkówka. Ma 61 lat, mieszka w Szczepańcowej. Jest emerytowanym oficerem Państwowej Straży Pożarnej w stopniu starszego brygadiera, był Komendantem Wojewódzkim PSP w Rzeszowie. Od 1996 r. pełni funkcję Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej, a od 2011 r. funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorkówce, jest wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie i członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa.
Podczas sesji ślubowanie złożył nowy radny Piotr Waśko, który wstąpił w mandat zmarłego Edwarda Nowaka.

Waśko ślubowanie

Piotr Waśko uzyskał kolejno największą liczbę głosów z tej samej listy (PSL), podczas ostatnich wyborów samorządowych.
Piotr Waśko ma 40 lat, mieszka w Jedliczu. Wykształcenie wyższe, pracuje w banku.
W latach 2002 – 2010 był radnym gminy Jedlicze (pełnił funkcje przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów i zastępcy przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Krośnie i członkiem Honorowych Dawców Krwi w Klubie im. Z. Tokarskiego w Jedliczu. Żonaty, jedno dziecko.

• Nasz Powiat 4 2017 1