Po raz kolejny Fundacja WOŚP zezwoliła na utworzenie sztabu w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. W tym roku do sztabu należało 48 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu i z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu oraz uczniowie z krośnieńskich szkół.

WOŚP

Jak co roku, dopisali absolwenci obu szkół, którzy kwestują od wielu lat. Dla rekordzistów: Kamila Wasylewicza, Piotra Mielecha i Grzegorza Żychowskiego (absolwentów ZS im. AK w Jedliczu) był to już dziesiąty finał. Rekordzistką w wysokości zebranej kwoty została Klaudia Wielobób (uczennica LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu, która zebrała 909,20 zł.
Słowa uznania należą się nie tylko wolontariuszom, ale i  pomocnikom, bez których praca sztabu byłaby trudniejsza. Patryk Wójcik – uczeń ZS im. AK w Jedliczu, Krzysztof Bienia, Konrad Bargiel i Tomasz Chorzepa – absolwenci ZS im. AK w Jedliczu pomagali w liczeniu i pakowaniu pieniędzy.
15 stycznia br. mieszkańcy naszej gminy okazali się bardzo hojni. Wolontariusze naszego sztabu zebrali bowiem kwotę 11608,79 zł. Dodatkowo w puszkach znalazła się obca waluta.
Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i deklarujemy, że będziemy grać w orkiestrze Jurka Owsiaka: „do końca świata, i o jeden dzień dłużej".

Grażyna Twardzik
Szefowa Sztabu w Jedliczu