„Moje Boże Narodzenie” to tytuł konkursu plastycznego, który na stałe wpisał się w Festiwal Świat Bożego Narodzenia, organizowany od 17 lat przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu i gminą Jedlicze.
Celem przedsięwzięcia jest oprócz kultywowania tradycji bożonarodzeniowej jest pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie talentów.

Uroczysty finał odbył się 10 stycznia, tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu  w obecności gospodarzy, wicestarosty krośnieńskiego Adolfa Kasprzyka, zastępcy burmistrza gminy Jedlicze Ryszarda Zagórskiego oraz zaproszonych gości dyrektorów szkół i placówek kulturalnych, nauczycieli, opiekunów i rodziców.

występ

Konkurs rozpoczął się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu, pod kierunkiem Jolanty Muzyki i Jadwigi Karamus.
Następnie nagrodzono laureatów konkursu. Jury, miało trudne zadanie wybrać najciekawsze prace spośród 217 zgłoszonych.
Nagrody wraz z gratulacjami i pamiątkowymi dyplomami wręczali wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk i zastępca burmistrza gminy Jedlicze Ryszard Zagórski.
Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach wiekowych.

klasy 1 - 3

Szkoły podstawowe klasy I – III
I m.- Łukasz Stachura – Iwonicz – Zdrój
II m. – Martyna Litwin – Iwonicz – Zdrój
III m. – Piotr Albrycht – Lubatówka
Wyróżnienia: Oliwia Starowiejska, Sara Rygiel, Karolina Skraqi – Iwonicz Zdrój; Zuzanna Patla – Lubatówka; Jakub Kusiak – Jaszczew; Weronika Józefczyk, Marta Telega, Wiktor Hanus – Posada Górna.

klasy 4 - 6

Szkoły podstawowe klasy IV – VI
I m. – Zuzanna Jaskółka - - Jedlicze
I m. – Armin Kozak – Bóbrka
II m. – Grzegorz Torba – Kopytowa
III m. – Karolina Kludacz – Chorkówka
Wyróżnienia: Emilia Machura, Katarzyna Kraska, Mateusz Harsze – Chorkówka; Katarzyna Majcher, Katarzyna Gierlicka – Kopytowa; Kamil Rajs – Zręcin; Martyna Dołęgowska – Równe; Emilia Balcerzak - Kobylany, Aleksandra Myśliwec – Moderówka, Julia Hawrot – Kombornia.

gimnazja

Gimnazja
I m.- Amelia Motyka – Kopytowa
II m. – Patrycja Pelczarska – Zręcin
III m. – Klaudia Stanosz – Zręcin
Wyróżnienia: Martyna Sudoł, Aleksandra Dymczak – Zręcin; Adrian Klamut – Wróblik Szlachecki.

prace1

prace2