W dniu 15 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szansą na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji”, który realizowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście w tym wicestarosta Adolf Kasprzyk, Dyrekcja i nauczyciele ZS w Iwoniczu, uczestnicy projektu oraz uczniowie z pobliskiego gimnazjum.

wszyscy

Po powitaniu gości przez dyrektora mgr. inż. Leszka Zajdla, koordynator projektu przestawiła szczegółową prezentację dotyczącą realizacji całego przedsięwzięcia. Przypomnijmy: w ramach projektu 10 uczniów i 5 tegorocznych absolwentów wyjechało do Dublina (Irlandia), na miesięczny staż, który trwał 4 tygodnie. Staże odbyły się w renomowanych hotelach, restauracjach, a także w sieciowych BISTRO. Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczestników, podniesienie kompetencji językowych oraz możliwość poznania kultury innego kraju europejskiego.
Kolejno uczestniczki projektu - Karolina Warchoł oraz Izabela Węgrzyn przybliżyły zebranym jak wyglądał ich pobyt w Dublinie. Opowiedziały jak wyglądała ich praca, pobyt u goszczącej ich rodziny. Ponadto opowiedziały, jak spędzały czas wolny i jakie ciekawe miejsca w mieście zapadły im w pamięci. Również pochwaliły się w jakich wycieczkach wzdłuż irlandzkiego wybrzeża uczestniczyły.
Punktem kulminacyjnym było wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie, których dokonał Wicestarosta Adolfa Kasprzyka oraz Dyrektor Leszek Zajdel. Każdy z uczestników projektu otrzymał również dokument Europass Mobilność, ceniony przez pracodawców.

Tort

Na koniec nastąpiła degustacja potraw, przystawek, ciast i koktajli przyrządzonych przez uczniów Szkoły. Ponadto na stoły trafiła ciepluteńka i smaczna pizza.

• Nasz Powiat 5 2017