W dniu 16.12.2016 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zostały ogłoszone wyniki eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. W tym roku na eliminacje powiatowe wpłynęło 66 prac plastycznych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego.

Konkurs kierowany jest do wszystkich chętnych, tj. głównie do dzieci i młodzieży oraz dorosłych plastyków amatorów. Przedmiotem konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki, itp., które oceniane są w różnych grupach wiekowych autorów.
Celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Sprzyja on także rozwojowi zainteresowań plastycznych. W środowisku wiejskim daje szansę kontaktu odbiorcy ze sztuką nieprofesjonalną poprzez prezentację prac w placówkach kultury
i oświaty.
Tematyka Konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej i kulturalnej, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz historię pożarnictwa.

Ogłoszenie wyników odbyło się z zaakcentowaniem prowadzonej  kampanii społecznej „Ogień i czad. Obudź czujność”.

finał Konkursu Plastycznego

Wynik konkursu:

I grupa wiekowa – przedszkola:
1.    Jan Szkaradek – Wojaszówka,
2.    Kajetan Giemza – Jedlicze,
3.    Zuzanna Olbrot – Jaszczew.

II grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy I-III:
1.    Wiktor Wierdak – SP Kobylany,
2.    Aurelia Wajda -  SP Faliszówka,
3.    Zuzanna Wiśniowska oraz Roksana Fejkiel – SP Dobieszyn.

III grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy IV-VI:
1.    Armin Kozak - ZSiP Bóbrka oraz Jakub Węgrzyniak – SP Wojaszówka,
2.    Karol Wierdak – SP Kobylany,
3.    Szymon Bril – ZSP Żarnowiec.

IV grupa wiekowa – gimnazjum:
1.    Mikołaj Szuba – Wróblik Szlachecki oraz Aleksandra Dymczak – Zręcin,
2.    Martyna Tkaczyk – ZSP Jedlicze oraz Wiktoria Penar – Klimkówka,
3.    Liliana Bieryło – Odrzykoń.

Autorzy prac finału powiatowego otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyli: Adolf Kasprzyk - Wicestarosta Krośnieński, dh Jan Kilar -  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, dh Kazimierz Gładysz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz st. bryg. Mariusz Bieńczak Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie. Organizatorem Konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Krośnie oraz Komendą Miejską PSP w Krośnie. Po zakończeniu wręczania nagród dzieci miały okazję zapoznać się z pojazdami pożarniczymi i wyposażeniem Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.
    Wszystkie prace laureatów zostały przesłane na finał eliminacji wojewódzkich.

• Nasz Powiat III IV 2017