logo unialogo prow

Zgodnie z planowanym terminem zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1896R Krosno – Kobylany – Toki. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).

Zadanie realizowane było w partnerstwie z gmina Chorkówka.

Powiat Krośnieński w ramach prac wykonał m.in. nową nawierzchnię na długości 3156 m, budowę chodnika wraz z rondem na skrzyżowaniu w Chorkówce, przebudowę chodnika w Zręcinie, remont istniejącego odwodnienia drogi, remont kanalizacji wzdłuż przebudowanej drogi. Gmina Chorkówka zrealizowała przebudowę drogi gminnej, która łączy się z drogą powiatową nr 1896R w m. Zręcin.

Inwestycja wyniosła ok. 1 857 256 zł. Kwota dofinansowania w ramach PROW wyniosła 1 125 598 zł.
Oficjalne otwarcie drogi odbyło się 9 grudnia w obecności wicestarosty Adolfa Kasprzyka, urzędującego członka Zarządu Powiatu Aleksandra Mercika, zastępcy wójta gminy Chorkówka Dariusza Batora, dyrektora PZD w Krośnie Marka Pepery oraz inspektora nadzoru i przedstawicieli wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.
Podczas odbioru dyrektor Aleksander Mercik wspomniał, że powiat po raz pierwszy mógł aplikować o środki w ramach PROW i udało się. Wartość dofinansowania z programu to ponad 63,63 % co jest bardzo korzystne dla powiatu.
W imieniu mieszkańców, wójta oraz Rady gminy Chorkówka podziękowania dla Zarządu Powiatu przekazał zastępca wójta Dariusz Bator – Serdecznie dziękuję za zadanie, które było od wielu lat oczekiwane. Efekt widzimy wszyscy. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo, jak również wizerunek siedziby Urzędu Gminy w Chorkówce.

• Nasz Powiat 4 2017 1