W Starostwie Powiatowym w Krośnie, w dniu 9 grudnia br. odbyło się szkolenie dla nauczycieli  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Motywowanie uczniów do nauki”, zorganizowane w ramach Planu edukacji zdrowotnej w powiecie krośnieńskim na lata 2015 – 2016 „Życie mam tylko jedno”.

Celem szkolenia jest rozwijanie u nauczycieli umiejętności motywowania uczniów do nauki. Uczestnicy poznali mechanizmy kierujące motywacją oraz jak dostosować odpowiednie metody motywowania do konkretnych uczniów.
Wykłady prowadzili specjaliści z Centrum Szkoleniowo – Terapeutycznego SELF w Rzeszowie: Marcin Mołoń – psychoterapeuta, certyfikowany coach, trener i Tomasz Kobylański – psychoterapeuta, certyfikowany coach, trener. Prowadzący starali się, aby uczestnicy szkolenia nie tylko poszerzyli swoją wiedzę teoretyczną, lecz przede wszystkim zdobyli umiejętności praktyczne oraz otrzymali pomysły do wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela, pedagoga, wychowawcy na temat jak motywować swoich uczniów, jakie narzędzia stosować. Jak sami podkreślali podstawą jest diagnoza potrzeb, bowiem na każde dziecko patrzymy indywidualnie i stosujemy inną metodę działania.

• Nasz Powiat 4 2017 1