W Starostwie Powiatowym w Krośnie, 8 grudnia br., odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego. Naradzie przewodniczył starosta krośnieński Jan Juszczak oraz prezydent Krosna Piotr Przytocki. Komisja powołana została w celu realizacji zadań w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz w celu realizacji zadań określonych w ustawach dotyczących porządku i bezpieczeństwa obywateli.

komisja bezpieczeństwa starosta

W spotkaniu uczestniczyli radni powiatu i miasta Krosna, przedstawiciele służb mundurowych Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta Krosna oraz zaproszeni goście.
Tematami posiedzenia były informacje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego.

komisja bezpieczeństwa komendant

Stan bezpieczeństwa publicznego na omawianym terenie szczegółowo omówił komisarz Krzysztof Łopuszański zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie. O stanie bezpieczeństwa pożarowego mówił Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec.  Jak przedstawia się sytuacja sanitarno – epidemiologiczna zreferowała Ewa Szybieniecka, Państwowy Powiatowy Inspektor Saniatrny w Krośnie.

komisja bezpieczeństwa Kenar

Informację o podjętych działaniach dotyczących utrzymania obiektów wielkopowierzchniowych w okresie zimowym przedstawiła Alicja Buczek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, natomiast o stanie dróg powiatowych i ograniczeniach na nich występujących oraz jak przedstawia się bezpieczeństwo pieszych poruszających się po drogach powiatowych przekazał dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krośnie Marek Pepera.

• Nasz Powiat 4 2017 1