Radni Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie projektu budowy łącznicy kolejowej. Projekt stanowiska wraz z uzasadnieniem przedstawił na ostatniej sesji (28.11) starosta krośnieński Jan Juszczak.

Komisja Transportu, Budownictwa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego po zapoznaniu się z koncepcją przedstawioną przez Dariusza Niemczyka, projektanta trzech wersji przebiegu łącznicy oraz wysłuchaniu opinii przedstawicieli samorządów gmin Jedlicze i Wojaszówka podjęła decyzję aby w tej sprawie wypowiedziała się Rada Powiatu.

stanowisko starosta

Starosta przedstawiając stanowisko podkreślił, iż oprócz aspektu kosztowego i technicznego winniśmy też widzieć wymiar ludzki, społeczny.

Stanowisko Rady Powiatu Krośnieńskiego w sprawie projektu budowy łącznicy kolejowej

Rada Powiatu Krośnieńskiego po uwzględnieniu opinii Komisji Transportu, Budownictwa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie odnosi się do koncepcji budowy łącznicy kolejowej łączącej istniejące linie 106 i 108, mającej na celu skrócenie czasu przejazdu do Rzeszowa.
Komisja Transportu, Budownictwa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na posiedzeniach odbytych w dniach 16 i 24 listopada br. zapoznała się z koncepcją budowy ww. łącznicy kolejowej jak również wysłuchała opinii przedstawicieli gmin Jedlicze i Wojaszówka, a także mieszkańców miejscowości Ustrobna.
Rada Powiatu w pełni popiera realizację inwestycji budowy łącznicy kolejowej optując za rozwiązaniem, które uwzględni interes społeczny mieszkańców Gminy Jedlicze i Wojaszówka.

• Nasz Powiat 5 2017