W sobotę 26 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience odbył się V Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Ochotnicza Straż Pożarna w Głowience oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Oficjalnie zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Jan Kilar w towarzystwie zaproszonych gości: Wiceprezesa ZOP ZOSP RP Józefa Tuckiego, Sekretarza GZ OSP RP Bernardy Binkowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Głowience Krzysztofa Romana oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Janusza Węgrzyna.
Do turnieju przystąpiło siedem jednostek OSP z: Bratkówki, Długiego, Głowienki, Korczyny, Łężan, Moderówki i Targowisk.
Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. Do grupy A trafiły: OSP Bratkówka, OSP Łężany i OSP Gmina Korczyna; do grupy B: OSP Moderówka, OSP Targowiska, OSP Głowienka i OSP Długie.
W wyniku rywalizacji w grupach do półfinału awansowały drużyny z gr. A OSP Bratkówka i OSP Gmina Korczyna oraz z gr. B OSP Długie i OSP Moderówka.
W pierwszym meczu półfinałowym Drużyna OSP Długie pokonała OSP Bratkówka w dwóch setach 25:21, 25:23. W drugim meczu OSP Gmina Korczyna okazała się lepsza od OSP Moderówka wygrywając w setach 2:1 (25:22, 17:25, 15:10).
Drużyny OSP Bratkówka i OSP Moderówka rozegrały mecz o trzecie miejsce, w którym zwyciężyli strażacy z Moderówki 2:0 (25:22, 25:19).

turnij OSP wszyscy

W finale  pełnym emocji zagrały drużyny OSP Gmina Korczyna i OSP Długie. Po bardzo wyrównanym meczu strażacy z OSP Gmina Korczyna zostali mistrzami tegorocznego powiatowego turnieju  pokonując jednostkę OSP Długie 2:0 (25:19, 25:19).

turnij OSP Targowiska

Drużyny z miejsc I – III otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostałe drużyny puchary i dyplomy za udział. Zostały także przyznane nagrody indywidualne w postaci statuetek dla najlepszego atakującego Kamila Szajny i najlepszego rozgrywającego Sebastiana Stareńczaka obaj z jednostki OSP Gmina Korczyna.

turnij OSP wręczenie dyplomu

Nagrody wręczali: dyrektor etatowy członek zarządu powiatu krośnieńskiego Aleksander Mercik, Wiceprezes ZOP ZOSP RP Józef Tucki, Dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn oraz naczelnik OSP Głowienka druh Marian Płoucha. Mecze sędziowali: Janusz Eustachiewicz i Jerzy Górka. Zabezpieczenie medyczne pełniła Anna Słyś.

• Nasz Powiat 5 2017