„Mamo, tato…nie pal” to tytuł ósmej już edycji konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 17 listopada w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Wojaszówce.

mamo tato nie pal widownia

Przybyłych na spotkanie gości, przedstawicieli organizatorów oraz laureatów konkursu wraz opiekunami przywitała dyrektor szkoły Ewa Górska.
Ideą przedsięwzięcia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Krośnie jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadamianie dzieciom i ich rodzicom jakie negatywne skutki wiążą się z paleniem tytoniu oraz kształtowanie już od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych.
Wprowadzeniem do tematu konkursu była część artystyczna w wykonaniu zespołu wokalnego „Wesołe nutki” oraz zespołu tanecznego, pod kierunkiem Elizy Kłapkowskiej – Szuby.
Na konkurs, który cieszy się dużą popularnością wpłynęło w tym roku blisko 200 prac z 50 placówek, z których każda mogła wysłać maksymalnie trzy prace. Tak liczny udział dzieci i młodzieży bardzo cieszy organizatorów ze względu na ważną problematykę profilaktyki antynikotynowej.
Jury dokonało przeglądu i oceny wszystkich prac przyznając równorzędne nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy zwycięzcom konkursu wręczały naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Teresa Kuźnar i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Ewa Szybieniecka.

mamo tato nie pal wszyscy

Laureaci konkursu:
Dzieci 4-6 letnie
Jakub Klimkiewicz (Rymanów Zdrój), Maria Zając (Iwonicz), Natalia Pelczar (Iwonicz – Zdrój), Zuzanna Wodzisz (Krościenko Wyżne), Alicja Kozubal (Jedlicze), Maja Żygłowicz (Krosno)
Uczniowie klas I – III
Antonina Lorenc (Łężany), Iga Chmielowska (Świerzowa Polska), Maja Kijowska (Milcza), Krystian Bieryło (Bratkówka), Piotr Fiałkiewicz (Chorkówka), Paulina Bałon (Równe)
Uczniowie klas IV – VI
Faustyna Głowacka (Żeglce), Kamila Wiatr (Chorkówka), Wiktoria Feruś (Odrzykoń), Weronika Kosiba (Wojaszówka), Małgorzata Targ (Potok), Diana Łuksa (Krasna)

• Nasz Powiat 5 2017