W dniu 21.10. 2016 roku  w Starostwie Powiatowym w Krośnie uroczyście podpisano umowę partnerską między Powiatem Krośnieńskim, a Zarządem i Utrzymaniem Dróg Regionu Autonomicznego Preszowa, dotyczącą realizacji wspólnego projektu pn. Modernizacja drogowej infrastruktury komunikacyjnej Snina – Medzilaborce – Krosno w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V – A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

porozumienie

Liderem projektu jest Powiat Krośnieński, który reprezentują starosta krośnieński Jan Juszczak i wicestarosta Adolf Kasprzyk. Partnerem projektu jest ZiUDRA Preszowa na Słowacji, któremu przewodzi dyrektor Vladimir Kozak.

zbiorowe

Po podpisaniu umowy partnerskiej rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z realizacją projektu w zespołach roboczych, w których uczestniczyli pracownicy merytoryczni ze strony słowackiej i polskiej, którym przewodniczył dyrektor Aleksander Mercik.

na sali

W ramach wspólnego projektu zmodernizowany zostanie jeden ciąg komunikacyjny Snina – Medzilaborce – Krosno.
Po stronie polskiej  przebudowana zostanie droga powiatowa nr 1956R Zręcin – Wietrzno – Zboiska na długości 6,293 km. Zakres prac obejmuje m.in.: wykonanie jezdni, poboczy, wzmocnienie nawierzchni wraz z odcinkową wymianą podbudowy, budowę dwóch odcinków chodników, budowę zatok autobusowych, montaż barier energochłonnych.
Na Słowacji inwestycja obejmuje położenie nowej warstwy ścieralnej na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości 8,70 km, poprawę odprowadzenia wody poprzez rekonstrukcję przepustów drogowych.  Część prac budowlanych będzie również dotyczyć dwóch mostów.

• Nasz Powiat 3 2017