Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Iwoniczu była w Wielkiej Brytanii w Sittingbourne, niedaleko Londynu, w ramach projektu „YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition”.

erasmus grupa

Był to już siódmy wyjazd związany z realizacja programu Erasmus+. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Katarzyna Marosz – Majewska i Bożena Zajdel.
Uczestnicy projektu z 10 krajów europejskich realizowali wspólnie zadania: tworzyli kolaże, przygotowywali plakaty i układali wiersze o tematyce migracyjnej. Głównym punktem wizyty było stworzenie muralu na ścianie jednego z budynków szkoły. Przedstawiał on połączenie flag wszystkich krajów zaangażowanych w projekt.
Poza pracą nad projektem uczestnicy brali udział w wycieczkach. Zwiedzili miasto Canterbury, słynne ze swej Katedry – wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Londynie spacerowali słynną ulicą Princelet Street – symboliczną granicą między dostatkiem centrum miasta, a ubóstwem jego przedmieść. Byli także w muzeum związanym z historią migracji do Wielkiej Brytanii i zamku Leeds – uznanym za jeden z najpiękniejszych na świecie.
W marcu 2017 roku Zespół Szkół w Iwoniczu będzie podejmować przedstawicieli 8 krajów europejskich, aby realizować inne zadania związane z projektem oraz poznać naszą szkołę i region.

• Nasz Powiat III IV 2017