W Zespole Szkół w Iwoniczu, 12 października, spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Wojewódzkiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież, aby dokonać sportowego podsumowania roku szkolnego 2015/2016.

- Ubiegły rok szkolny dla Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był bardzo udany. Zrealizowano cały kalendarz zawodów powiatowych  – podkreślił Tomasz Staroń. Odbyło się blisko 50 zawodów, w których uczestniczyło około 2500 dzieci i młodzieży. Łącznie uczniowie powiatu krośnieńskiego zdobyli 10 medali. Cztery złote medale zdobyli uczniowie szkół podstawowych, cztery medale (3 brązowe, 1 srebrny) uczniowie szkół gimnazjalnych oraz dwa medale (jeden srebrny, 1 brązowy) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Igrzyska

I miejsce -  Szkoła Podstawowa w Jedliczu. Szkoła reprezentowała powiat w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, w mini koszykówce chłopców, czwórboju LA dziewcząt i chłopców, sztafetach narciarskich chłopców, w mini siatkówce chłopców.. Łącznie uczniowie zdobyli 322 punkty, co dało 14 miejsce w województwie na 683 sklasyfikowane szkoły.

II miejsce – SP w Posadzie Górnej. Szkoła reprezentowała powiat w mini koszykówce dziewcząt, trójboju lekkoatletycznym dziewcząt, w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, w konkursie „Baw się z nami”. Łącznie uczniowie zdobyli 299 punktów i uplasowali się na 18 miejscu w województwie.

III miejsce – SP w Dukli. Szkoła reprezentowała powiat w tenisie stołowym chłopców oraz startowała w zawodach powiatowych. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 176 punktów, co dało 55 miejsce w województwie na 683 sklasyfikowane szkoły.

Gimnazjada:

gimnazjada

I miejsce – Gimnazjum w Posadzie Górnej. Największe osiągnięcie szkoły to brązowy medal w piłce ręcznej dziewcząt oraz VI miejsce w koszykówce dziewcząt.  Ponadto uczniowie tej szkoły reprezentowali powiat w badmintonie dziewcząt. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli ogółem 191 punktów zajmując 45 miejsce w województwie, na 455 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce Gimnazjum w Odrzykoniu. Szkoła reprezentowała powiat w indywidualnych biegach przełajowych, w tenisie stołowym dziewcząt, w badmintonie dziewcząt i chłopców. Największym sukcesem szkoły był brązowy medal w tenisie stołowym dziewcząt. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 167 punktów, gwarantując 64 miejsce w województwie na 455 sklasyfikowanych powiatów.

III miejsce Gimnazjum w Jedliczu. Szkoła reprezentowała powiat w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców oraz indywidualnych biegach przełajowych. Największym sukcesem szkoły był brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Łącznie zdobyli 129 punkty, zajmując 89 miejsce w województwie na 455 sklasyfikowane szkoły.

Licealiada:

Licealiada

I miejsce Zespół Szkół w Iwoniczu. Szkoła reprezentowała powiat w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców, sztafetowych biegach przełajowych chłopców, w tenisie stołowym dziewcząt, a badmintonie dziewcząt, w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.  Największe sukcesy tej szkoły to srebrny medal w lidze lekkoatletycznej chłopców oraz brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Na uwagę zasługuje również IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, V miejsce w piłce ręcznej chłopców oraz V miejsce Bartłomieja Kasprzyckiego w indywidualnych biegach przełajowych. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 470 punktów co dało 18 miejsce w województwie na 166 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju. Szkoła reprezentowała powiat w tenisie stołowym chłopców, natomiast punkty zdobywała głównie w zawodach powiatowych – sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej i siatkówce plażowej. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 154 punkty, co dało 60 miejsce w województwie na 166 sklasyfikowanych szkół.

III miejsce Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym . Szkoła reprezentowała powiat w koszykówce chłopców, unihokeju dziewcząt i chłopców, w badmintonie dziewcząt, szachach drużynowych. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 132 punkty co dało 68 miejsce w województwie.

Podczas podsumowania roku szkolnego wyróżniono i nagrodzono najlepsze placówki. Dzięki postawie uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje środowiska oraz pracy trenerów i nauczycieli powiat zajął wysokie lokaty w województwie.
Puchary i dyplomy najlepszym szkołom wręczali starosta krośnieński Jan Juszczak członkowie Zarządu Powiatu Iwona Stefanik i Stanisław Józefczyk oraz radni powiatu Stanisław Kenar i Piotr Bril.

dyplomy

Sportowe podsumowanie roku było także okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań za współpracę ze Szkolnym Związkiem Sportowym dla starosty Jana Juszczaka, wicestarosty Adolfa Kasprzyka i Grażyny Ostrowskiej ze Starostwa Powiatowego w Krośnie, które przekazał przewodniczący PSZS Jerzy Janusz.
W części artystycznej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Iwoniczu, który był gospodarzem uroczystości

• Nasz Powiat 4 2017 1